Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Panasonic yeni AW-UE100 kamerasını tanıttı! İşte özellikleri ve fiyatı…

0 26

Panasonic, aralarında yüksek bant genişliğinde NDI, yüksek verimli NDI|HX ve Inançlı Sağlıklı Aktarım (SRT) da bulunan çok çeşitli IP iletim protokollerini destekleyen AW-UE100 entegre yatay-dikey kaydırma/eğme/yakınlaştırma özellikli kamerasını tanıttı. Dertsiz yatay-dikey kaydırma ve eğme hareketi sağlayan yeni tasarlanmış bir direkt tahrikli motora sahip olan bu yeni PTZ kamera, suram esnekliği, düşük gürültü ve yüksek çözünürlüklü imaj yakalama özellikleri sunuyor. Kamera; yayın, sahne, spor aktiflikleri ve kurumsal etkinliklerde yüksek kaliteli ve canlı uzaktan prodüksiyonlar ile stüdyo prodüksiyonları için ülkü bir seçenek haline geliyor.
 
UE100 UHD 4K/60p görüntü üreten 1/2,5 tipi bir 4K MOS sensörü barındırıyor ve 12G-SDI, 3G-SDI, HDMI ile IP’yi de içeren çok çeşitli arayüzler sunuyor. Gerek en dar meydanlarda gerekse en geniş mekanlarda imaj yakalamaya münasebetli olan UE100, harika özelliklerle donatılıyor. 74,1 radde yatay görüntüleme açısına sahip geniş açılı lens, geniş meydanların kısıtlı suram yerlerinden çekilmesine imkan tanırken, 24x optik yakınlaştırma özelliği sayesinde yüksek yakınlaştırma nispetlerinde bile yüksek manzara kalitesini koruyarak geniş örtük mekanlarda çekim yapılmasını mümkün kılıyor.
 
UE100, düşük gecikmeli canlı medya iletimlerine yönelik 4K/60p medyaların yaklaşık 250 Mbps’lik, full HD medyaların da yaklaşık 100 Mbps’lik süratlerde tek bir LAN kablosu üzerinden iletimi için yüksek bant genişliğine sahip NDI özelliğini sunuyor. Başkaca daha düşük bit suratlarında medya iletimine imkan tanıyan yüksek verimli ve düşük bant genişliğine sahip NDI®|HX özelliği de sunuyor. Inançlı Muteber Aktarım (SRT), en istikrarsız ortamlarda bile yüksek kaliteli medya iletiminde dengeyi korurken, RTMP/RTMPS fonksiyonu sayesinde YouTube Live ve Facebook Live üzere canlı yayın hizmetlerine tek bir kablo üzerinden direkt akış sunuyor.
 
FreeD çıkışı AR/VR sistemleri aracılığıyla ilişkiyi mümkün kılıyor ve kamera izleme malumatlarının (yatay-dikey kaydırma/eğme/yakınlaştırma/odak/iris) sistemleri kodlayıcı olmadan kolaylıkla oluşturmasına imkan tanıyor. Devrilme telafisi özellikli Direkt Tahrik mekanizmasının kullanılmasıyla, yatay-dikey kaydırma/eğme süreçleri sırasında kamera daha sabit ve daha sessiz çalışıyor.
 
Kameranın yatay-dikey kaydırma aralığı ±175° eğme aralığı -30° ile 210° arasında değişiyor. Sair temel özellikleri arasında dört konumlu ND filtresi (Net, ¼, 1/16, 1/64), kızılötesi çekim için Gece Modu ve PoE++ güç kaynağı desteği bölge alıyor.
 
2020’nin üçüncü çeyreğinde siyah ve beyaz versiyonlarıyla piyasaya sunulacak olan AW-UE100’ün fiyatı ilerleyen günlerde açıklanacak.

Kaynak: Milliyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.