Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Path of Exile: Harvest Resmi Olarak Tanıtıldı

0 13

Oynaması fiyatsız devasa bir rol yapma oyunu olan Path of Exile’ın her birkaç ayda bir yeni ek paketleri geliyor. Gayri oyunlardaki serilere benzeri bir formda oyun her yeni dönemle birlikte munfasıl bir temaya kavuşuyor. 

Mahsusen koronavirüs salgını döneminde oyuncu sayısında artış gözlenen oyunun yeni ek paket vakti yavaş yavaş geliyor. 2 haftadan biraz daha uzun bir mühlet sonra Path of Exile: Harvest oyuncuları bekliyor olacak. 

Canavar eken, 'Life Force' biçer:

Path of Exile’ın her ek paketinin farklı bir teması var. 'Harvest' yani hasat isimli bu temada da oyuna 'Life Force' eklenecek. Bulduğumuz tohumları ekerek çağırdığımız büyülü hayvanları avlıyor, onların 'Life Force’unu kendimize alıyoruz. 

Evet topladığımız bu 'Life Force' ile ne yapıyoruz? Karşılık, zanaat. PoE oynayanların bildiği üzere oyunda farklı bir iktisat ve zanaat sistemi var. Life Force bize çeşitli büyülü eşyalar üretmekte lazım oluyor. Böylelikle ekipmanlarımızı da kişiselleştirebiliyoruz. 

Tohumlar (oyunda 'seed' diye geçecek) farklı nadirlik seviyelerinde olabilecek. Bir tohum ne kadar nadirse o kadar nadir ve güçlü bir canlı çağıracak. Bu da bize daha ziyade Life Force bahtı verecek. Ersi, Janaar ve Namharim isimli üç değerli canavar oyuna eklenecek. Bu canavarlar en güçlü rakiplerimiz olarak en çok Life Force veren kaynaklar olacak.

Çift el silah sevenlere müjde:

Oyunda yeni ek paketle birlikte çift elli silahlara yeni özellikler ve daha şık görsel efektler gelirken 'Pasif Yetenek Ağacı' da yine şekillendirilecek. Warcry özellikleri, etrafta bulunan düşmanlara nazaran değişiklik gösterecek.

Pasif Yetenek Ağacı’na; yeni seçenekler, bir yeni pasif yetenek ve bir anahtar yetenek eklenecek. Ayrıyeten 12 kişisel eşya oyuna dâhil edilecek. Eski eşyalardan da 50 tanesi dengelenecek ve yeni pakette daha entegrasyonlu hâle getirilecek.

Oyunla ilgili en kıymetli değişiklikse yeni render sistemi olabilir. Böylelikle oyun, grafik manada ilerleme kaydedecek ve sair yeniliklere de altyapı sağlanmış olacak. Path of Exile: Harvest, 19 Haziran’da PC’ye ve 24 Haziran’da konsollara gelecek.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.