Makalecin - Güncel Blog Yazıları

PewDieDie, Yağma Imajları Nedeniyle Jake Paul’u Eleştirdi

0 12

Ünlü YouTuber Jake Paul, geçtiğimiz günlerde Arizona’daki bir alışveriş merkezindeki yağma vukuatları sırasında görüntülenmişti. Içtimaî medya platformlarında görüntülerin yayınlanmasının akabinde Paul hakkında 'yağmacı' tartışmaları başlamıştı.

Imajların yayınlanmasının akabinde açıklama yapan Jake Paul, kendisinin ve ekibini yağma vakalarına dahil olmadığını, vakaları görüntülemek için alışveriş merkezinde olduğunu açıklamıştı. Paul’un bu açıklamasına karşın ABD polisi Jake Paul hakkında “izinsiz giriş” ve “yasadışı eylem” suçlamalarıyla soruşturma başlatmıştı. 

Jake Paul’un yağma hikayelerinde görüntülenmesinin akabinde birçok YouTuber mevzuyla alakalı açıklama yaparak Jake Paul'u eleştirmişti. Jake Paul’u eleştiren YouTuber’ların arasına bu sefer de YouTube’un en ziyade aboneye sahip içerik üreticisi olan PewDiePie da katıldı.

PewDiePie, Jake Paul'un hata mekanında olmasının dahi hata olduğunu söyledi

Jake Paul’u daha evvel eleştiren YouTuber’lar, Paul’un barışçıl aksiyonlara katılmak mekanına yağma vukuatlarını görüntüleyerek hareketlerden para kazanmaya çalışmakla eleştirmişlerdi. PewDiePie olarak da anılan Felix Kjellberg ise Paul yağmaya katılmamış olsa da bir hadise mahallinde olduğu için günahlı olduğunu söyleyerek eleştirdi. 

Felix Kjellberg, 7 Haziran’da düzenlediği bir canlı yayında takipçilerinden gelen tefsirleri okuyordu ve takipçilerinden biri Jake Paul’un tutuklandığını söyleyen bir tahlil yaptı. PewDiePie, icmali okuduktan Jake Paul’un tutuklanmadığını, yalnızca suçlandığını söyledi. 

PewDiePie, bu laflarının akabinde Jake Paul’un yağma hadiselerinde görüntülenmesinin, bir günah sırasında cürüm mekanında olmanın kişilerin başını belaya sokabileceğini gösterdiğini söyledi. PewDiePie, “Bence bu, yasadışı bir şey yapan bir öbeğin kesimi olmasanız bile yalnızca orada bulunarak kabahat ortağı olmanızın eksiksiz bir örneği” dedi. 

PewDiePie’ın canlı yayını sırasında öbür bir takipçisi de Paul’un yağma vakalarında bulunmasını Robin Hood’un tam zıttı olarak tanımladı. Takipçisinin tahlilini gülerek okuyan PewDiePie, “Hayır, o yalnızca aptal. Bu kadar” dedi.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.