Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Peyo’nun Çizgi Romanlarına Dayanan Şirinler Oyunu Geliyor

0 25

Büyük küçük herkesin sevgilisi olan Şirinler, orijinal bir oyunla önümüze çıkmaya hazırlanıyor. Yayıncı Microids ve küçük mavi yaratıkların lisans haklarını elinde tutan IMPS, yeni bir Şirinler oyunu için yayıncılık mutabakatı imzaladığını açıkladı. Oyun, Asterix & Obelix XXL serisi üzerinde çalışan OSome Studio tarafından geliştiriliyor.

60 yıl evvel Belçikalı karikatürist Peyo tarafından çizilen Şirinler, büyüleyici kainatı ve ikonik karakterleri sayesinde birçok nesle damgasını vurdu. Çizgi romanlara, animasyon serilerine ve velev sinemalara uyarlanan Şirinler, oyun yerküresinde da vakit zaman önümüze çıkıyordu. Ama mavi kahramanlar, bu kere her zamankinden daha gelişmiş bir oyunla önümüze çıkacak.

Şirinler oyunu, Peyo'nun çizgi romanlarına bağlı kalacak

Şirinler oyunu yeni bir hikayeye sahip olacak ve mizah, heyecan, tansiyon ve aksiyon ögelerini bir araya getirecek. Geliştiriciler, Peyo'nun çizgi romanlarından esinlenen oyunda 3 boyutlu aksiyon macera çeşidinde yesyeni bir deneyim sunmayı hedefliyor. Yani oyun, yepyeni Şirinler'e büyük ölçüde bağlı kalacak. Oyuncular, Şirinler oyununda tek başlarına yahut arkadaşlarıyla birlikte, sevilen kahramanlarının konum aldığı kişisel bir macerayı deneyimleyecek.

Microids, ortak stüdyosu OSome Studio sayesinde, oyuncuları Şirinler'in kusursuz yerküresinde bir araya getireceklerinden emin olduğunu belirtti. IMPS lideri ve tıpkı hengamda Şirinler'in yaratıcısı Peyo'nun kızı olan Veronique Culliford, “Bu şık iştirakten çok mesudum. Görüntü oyunları her vakit tutkum oldu, zira oyunculuğu ve sıklıkla öğrenmeyle birleştiriyorlar.” halinde konuştu. Yeni Şirinler oyununun geleceği platformlar yahut çıkış tarihi hakkında şimdi bir açıklama yapılmadı.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.