Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Play Store, YouTuber’ların Oynanış Medyalarını Gösterecek

0 24

Sizler de en az birkaç sefer, ilgi çekici reklama sahip bir mobil oyun ile karşılaşmış, lakin oyunu indirdiğinizde aslında hiçbir şeyin reklamdaki gibi olmadığını fark etmişsinizdir. Google geliştiricilerin üzerinde çalıştığı yeni özellik, bu sahteciliği ortadan kaldıracak. Zira mobil oyunseverler, Play Store'da bir oyunu görüntülerken tıpkı sahifede oyunun YouTuber'lar tarafından yüklenen oynanış medyalarını izleyebilecekler.

Google Play Store'a yakında eklenmesini beklediğimiz bu özellik, şu sıralar çok kısıtlı bir kullanıcı kitlesi tarafından deneyimlenebiliyor. Özellik kapsamında kullanıcılar, bir oyunun mağaza sahifesine girdikten sonra oyunla ilgili detaylara erişiyorlar. Sahifenin alt tarafına eklenecek bu özellik, YouTube'a o oyunla ilgili yüklenmiş oynanış medyalarını yerleştirecek. Sonunda oyuncular, telefonlarına yüklü bir indirme yapmadan oyunla ilgili detaylı malumat sahibi olabilecekler.

Kullanıcılar, bir oyunu indirmeden önce oyunun neler sunduğunu görebilecekler

Google ekibi şu sıralar, Facebook'un daha evvelce yaptığı bir 'şeyi' yapmaya çalışıyor üzere görünüyor. Facebook, münhasıran de son periyotlarda sahip olduğu WhatsApp, Instagram ve Messenger üzere tatbikleri birbiriyle daha ilişkiyi bir hale getirmeye çalıştı. Google'ın yaptığının da bu türlü bir şey olduğunu söyleyebiliriz. Zira sizlerle geçtiğimiz günlerde paylaştığımız bir haberimizde YouTube'a Google Arama sonuçlarının ekleneceğinden de bahsetmiştik.

Google Play Store'un yeni özelliği bu türlü görünüyor

Google Play Store'un yeni özelliğinin tüm kullanıcılar tarafından ne hengam kullanılabileceği şu an için bilinmiyor. Gelgelelim Google geliştiricilerinin bu özelliği şu an için kısıtlı da olsa birtakım kullanıcılara sunmuş oluşu, mahsusen ilgili genel çalışmaların tamamlandığını gözler önüne seriyor. Google, mümkün olan en kısa müddet içerisinde bu özelliği tüm Android ekosistemine dağıtacak üzere görünüyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.