Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Play Store’daki Nedeni Bilinmeyen Hayalet Güncelleme Yanlışı

0 18

Kısa bir müddet evvel sizlerle paylaşmış olduğumuz bir haberimizde, Google Play Store'daki güncelleme listesinde bir karmaşıklık olduğundan ve bu karmaşıklık nedeniyle pratiklerin tekrar tekrar güncellendiğinden bahsetmiştik. Şimdiyse sizlere, yeniden Play Store'daki daha da değişik bir cürümden bahsedeceğiz. İşin daha da anlamsız olan tarafı, bu cürmün nedeninin bile bilinmiyor oluşu.

Play Store'un güncelleme sahifesine girdiğinizde, Google tarafından geliştirilen birtakım pratiklere güncelleme geldiğini görebilirsiniz. Tuhaf olan nokta şu ki bu güncellemelerin bir boyutu dahi bulunmuyor ve güncellemeyi gerçekleştirdiğinizde pratiğin sürüm kodu bile değişmiyor. Yani aslında ortada bir güncelleme bulunmuyor! 

Hayalet güncellemelerin bir sürüm kodu ya da evrak boyutu bulunmuyor

Birtakım dikkatli kullanıcılar tarafından gözlemlenen bu hatanın şahsa şahsi olmadığı ve Google Play Store kullanan tüm cihazlarda meydana geldiği tespit edildi. Ayrıyeten kelam konusu güncellemelerde rastgele bir belge boyutu olmaması da dikkat cazip. Esasen bu günaha hayalet güncellemeler denmesinin sebebi de bu.

Google Play Store'da taraf alan bu hayalet güncellemelerin nedeni bilinmiyor. Google, bugüne kadar bu hususla hiçbir açıklama yapmadı ve bahisle ilgili yöneltilen sorular da ne yazık ki karşılıksız kaldı. Görünüşe nazaran Google'ın hayalet güncellemeleri, düzeltilene kadar bir gizem olarak bulunmaya devam edecek.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.