Makalecin - Güncel Blog Yazıları

PlayStation 5 İçin Tasarlanan Konsept Kullanıcı Arayüzü

0 13

Japon teknoloji devi Sony’nin bambaşka bir devrin kapısını aralayacağı yeni oyun konsolu PlayStation 5’i yalnızca bir gün sonra kanlı canlı görmeyi bekliyoruz. COVID-19 salgını nedeniyle çevrimiçi düzenlenecek olan lansman, olağanda 4 Haziran’da gerçekleştirilecekti. Lakin Sony, ABD’de devam eden protesto şovları nedeniyle aktifliği vadesiz olarak ertelediğini duyurmuştu ki daha sonra aktifliğin yarın gerçekleştirileceği açıklandı.

4K 60fps’te oynayabileceğimiz yeni nesil PS5 oyunlarını da göreceğimiz çevrimiçi lansman, 1080p 30fps yayınlanacak. Oyunları tam imaj kalitesinde göremeyecek olmak bir ölçü hayal kırıklığı yaratsa da PS5 ile tanışmak birçok oyunsever için heyecan verici olacaktır.

Sony PlayStation 5, yarın çevrimiçi olarak düzenlenecek aktiflikte önümüze çıkabilir

Gövde dizaynını saymazsak, Sony’nin yeni nesil oyun konsoluna dair en çokça merak edilen şeylerin başında nasıl bir kullanıcı arayüzü sunacağı geliyor. Nijeryalı yetenekli dizayncı Joshua Oluwagbemiga, PS5 için eksiksiz bir konsept kullanıcı arayüzü tasarladı. Toplumsal medyada büyük beğeni toplayan arayüz, Horizon Zero Dawn II ve Assassin's Creed Valhalla dahil olmak üzere birçok yeni nesil PS5 oyununun nokta aldığı harika bir ana ekrana sahip.

Menü kısmında bir oyunu seçtiğinizde, oyunun altında kaldığınız en son mekan ve kazandığınız en son muvaffakiyet gösteriliyor. Başkaca kelam konusu oyunun tüm detaylarına tek bir tuşla erişilebiliyorsunuz. Arayüz konsepti ayrıyeten, PlayStation 5'in DualSense kontrolörünün bağlı olduğunu gösteren ve oyuncuların oturum açarken kendi zatî hesaplarını seçebilecekleri bir dizayn ile geliyor.

PS5 için tasarlanan kullanıcı arayüzü, oldukça rahat ve efektif bir tasarruf deneyimi sunuyor

Sony PlayStation 5’e dair her şeyi, 11 Haziran’da, yani yarın gerçekleşecek lansmanda öğreneceğiz. Önümüzde 24 saatten az bir vakit var lakin yeni nesil oyun konsoluna dair yeni gelişmeler yaşandığı takdirde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 

PlayStation 5 için tasarlanan kullanıcı arayüzü

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.