Makalecin - Güncel Blog Yazıları

PlayStation 5 Oyunlarını Nasıl Buldunuz? [Anket Sonucu]

0 14

PlayStation 5 üzerine Sony bugüne kadar pek çok resmi aktiflik gerçekleştirdi. Konsolun üzerindeki perdeyi yavaş yavaş kaldıran Japon devi, beklentileri yüksek tutumayı başardı. Gerçekleştirilen son aktiflikte ise pek birçoklarını birinci kere gördüğümüz oyunların oluşturduğu uzun bir fragman şöleni bizi karşıladı. Aktifliğin ahir Sony, PlayStation 5’in ve tüm aksesuarlarının tasarımını da paylaştı. 

Lakin asıl kıymetli husus bu dizayna sahip cihazın bize, yani oyunculara hangi imkanları sunacağıydı. PlayStation 5 oyunları, grafik kalitesi mealinde beklentileri ziyadesiyle karşılayacak üzere görünüyor. Hem daha evvel gördüğümüz oyunlara gelecek güncellemeleri hem de yeni oyunları gördüğümüz tüm fragmanlar, artık oyunda yeni bir çağın başlangıcına da işaret ediyor. Velev bağımsız olarak atfedilen, büyük bütçeli prodüksiyonların yanında görsel kalite açısından her devir artta kalan oyunlarda bile durum bu türlü idi. 

Webtekno Telegram kanalında düzenlediğimiz ankete yaklaşık 2.400 kişi katıldı: 

Sonuçlara nazaran aktifliği Webtekno ile birlikte takip edenlerin %24’ü tanıtılan tüm oyunları beğendi. Liste oldukça kalabalık olduğu için arada beğenilmeyen oyunlar da vardı, bu nedenle takipçilerimizin %41’i “Çoğunu beğendim” seçeneğiyle fikrini belirtti. Bu iki seçenek ile yekunda %65’lik kısmın PlayStation 5 oyunlarına karşı ilgili olduğunu, gösterilen yeni nesil oyunları genel manada sevdiğini söyleyebiliriz.

Ankete iştirak sağlayanların %35’i ise PlayStation 5 oyunlarının birçoklarını ya da hiçbirini beğenmedi. Her ne kadar beğenenlerin sayısı çokça olsa da %35, büyük bir oyuncu kitlesinin PlayStation 5’i daha şimdiden güzel karşılamadığını gösteriyor. Elbette bu seçeneği işaretleyenler arasında radikal halde PC oyunculuğuna bağlı, konsol aykırısı takipçilerimiz de yan alıyordur. O denli ya da bu türlü Sony, yaptığı her işi oyunculara sevdirmek zorunda. Aksi takdirde PlayStation 5’in birinci yılları o kadar da parlak geçmeyebilir.

Telegram kanalımızda gündeme ait fikirlerinizi belirtebileceğiniz anketleri ve en sıcak gelişmeleri paylaşmaya devam ediyoruz. Siz de 25 bin takipçimizin arasına katılabilirsiniz.
 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.