Makalecin - Güncel Blog Yazıları

PlayStation 5 ve Aksesuarlarının Yayınlanan Tüm Görselleri

0 7

Sony, dün akşam düzenlediği aktiflikte PlayStation 4’ün piyasaya sürülmesinin üzerinden 7 yıl geçtikten sonra PlayStation 5’i tanıttı. Sony, tanıtımı aylardır beklenen konsolun dizaynını gün yüzüne çıkarırken konsol sahiplerine sunulacak kimi oyunlar ve PS5 aksesuarları da gösterildi.

Sony, dün akşamki aktiflikte PS5'e geleceği kesin olan oyunlardan uzun uzun imajlar sunsa da PS5'in kendi imajını çok ziyade paylaşmadı. Velev şu an için PS5'in yalnızca tek bir açıdan imgesini biliyoruz desek mahallidir.

PlayStation 5, dizaynıyla Dualsense ile büyük bir entegrasyon sağlıyor

Aktiflikte yapılan açıklamaya nazaran iki munfasıl PlayStation 5 versiyonu bulunacak. PlayStation 5 ismiyle tanıtılan birinci versiyon 4K Blu-ray disk sürücüsüne, USB-A ve USB-C irtibat noktalarına sahip durumda. 

Vesair PlayStation 5 versiyonu olan PlayStation 5 Digital Edition'da ise bir disk girişi bulunmuyor. Bu nedenle PlayStation 5 Digital Edition’a oyunlar PlayStation Network’ü kullanarak internet üzerinden yüklenecek. PlayStation 5’e dair gayri ayrıntıları dün hazırladığımız haberimizden okuyabilirsiniz.

Sony, PlayStation 5'in dizaynında, tıpkı Dualsense oyun kolunda olduğu üzere siyah ve beyaz renklere tartı veriyor ve oyun salonlarının ziyadesiyle şad olacağı mavi LED aydınlatma kullanıyor.

PlayStation 5 aksesuarları

Sony’nin PlayStation 5 etkinliğinde PlayStation 5’in iki versiyonunun dışında oyun konsoluyla birlikte gelecek aksesuarlar da malûm oldu. Aktiflikte DualSense şarj istasyonu, HD kamera, Pulse 3D kablosuz kulaklık ve Media Remote uzaktan kumanda gösterildi. 

Sony’nin PlayStation 5 için düzenlediği aktiflikte oyun konsolunun özelliklerinden daha çok PlayStation 5 için yayınlanacak oyunlara odaklandı ve oyunların fragmanları yayınlandı.

PlayStation 5'in yayınlanan resmi tanıtım fragmanı:

PlayStation 5'in ve aksesuarlarının yayınlanan tüm manzaraları:

PlayStation 5 ve PlayStation 5 Digital Edition yayınlanan imgeleri:

PlayStation 5 aksesurlarının yayınlanan imgeleri:

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.