Makalecin - Güncel Blog Yazıları

PlayStation 5’in Fiyatı Amazon’da Ortaya Çıktı

0 17

Yarın Sony’nin yeni nesil oyun konsolu olan PlayStation 5 için bir etkinlik gerçekleştirilecek. Bu aktiflikte konsolun kendisiyle birlikte konsola çıkacak olan oyunların tanıtılması bekleniyor. Aktiflikte duyurulmayacağı beklenen bir şey varsa o da konsolun fiyatı.

Sony, konsolun fiyatını resmi olarak yarın açıklamayacak olsa da konsolun fiyatına dair hayli güçlü bir argüman ortaya atıldı. 2 TB depolama sahasına sahip PlayStation 5’ın fiyatı, Amazon Birleşik Krallık’ta ortaya çıktı.

Sony PlayStation 5’in fiyatı ne olacak?

Yukarıdaki görsel, Wario64 isimli bir Twitter kullanıcısı tarafından paylaşıldı. Paylaşılan görsele nazaran 2 TB’lık PlayStation 5’ın fiyatı 599,99 pound, yani vergisiz hâliyle 5.198 TL. Konsolun fiyatının 400 ile 600 dolar arasında değişeceğine dair söylentiler bulunuyordu. Görünüşe nazaran konsol, söylentilerdeki bu rakamların en üst basamağından raflardaki noktasını alacak. Arada kur farkı olsa da PS5'in Avrupa devletlerinde 599 euro, ABD’de ise 599 dolardan çıkacağı varsayılıyor.

599 dolar, hayli önemli bir fiyat etiketi ve Sony için kimi sorunlar yaratabilir. Şu an içerisinde bulunduğumuz nesilde Xbox’ın PlayStation'ın gerisinde kalmasının sebeplerinden bir tanesi olarak Xbox One’ın PlayStation 4’e nazaran 100 dolar daha pahalı olması gösteriliyor. Microsoft’un bu nesilde fiyat avantajını kullanmak için Xbox Series X’i 499 dolardan satışa çıkarmasıysa Sony için meselelerin biraz daha büyümesi manasına gelir.

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere PlayStation 5’in fiyatının yarınki aktiflikte ortaya çıkmasına beklenen gözle bakılmıyor. Her iki konsolun da fiyatının yaz ayları ahir açıklanacağı düşünülüyor. Pekala, siz PS5’in fiyatı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.