Makalecin - Güncel Blog Yazıları

PlayStation 5’in Lansmanı, 1080p 30fps Yayınlanacak

0 6

Sony'nin yaklaşmakta olan yeni oyun konsolu PlayStation 5, tam mealiyle arap saçına döndü. Şirket, geçtiğimiz devirlerde yaptığı açıklamayla PlayStation 5'i 4 Haziran'da düzenleyeceği bir aktiflikle duyuracağını açıklamıştı. Ama sonradan bu aktiflik evvel iptal edildi akabinde da “yakında” bildirisi verildi. Sony, dün akşam saatlerinde yaptığı paylaşımla ise PlayStation 5'in 11 Haziran'da düzenlenecek bir aktiflikte duyurulacağını resmen açıkladı.

Şimdiyse bu aktiflik ile ilgili yeni bir detay ortaya çıktı. Sony'den Sid Shuman, “PlayStation Blog” üzerinden yaptığı bir açıklamayla aktifliğin yayın kalitesinin beklenilen seviyede olmayacağını belirtti. Bunun sebebi ise içinde olduğumuz süreçte ziyadesiyle anlaşlabilir.

PS5 lansmanında gösterilecek oyunlar, 1080p 30 fps olacak

Shuman tarafından yapılan açıklamalara nazaran 11 Haziran'da düzenlenecek PlayStation 5 aktifliği, 1080p çözünürlüğünde ve 30 fps yenileme suratında olacak. Bunun nedeni ise koronavirüs nedeniyle artan internet trafiğinde 4K yayın yapmanın son radde güç hale gelmesi. Tekrar de PS5'te 4K 60 fps oyun oynama hayali kuran oyuncular için 1080p 30fps bir lansman küçük çaplı bir hayal kırıklığı yaratabilir. Bununla birlikte Shuman, PS5'i konutunuzdaki 4K TV'ye taktığınızda daha yüksek kalite alacağını garanti ediyor.

PlayStation 5 lansmanı ile ilgili tavsiye: Kulaklıkla izleyin

Shuman, PlayStation 5'in lansmanı ile ilgili bir de tavsiye verdi. Bu tavsiye, lansman aktifliğinin kulaklıkla izlenmesi istikametinde. Aktiflik kapsamında kusursuz ses şovlarının olduğunu söz eden Shuman, bu kalitenin bilgisayar ya da telefon hoparlöründe fark edilemeyebileceğini tabir ediyor. Shuman, bu tavsiyesinin de detaylarına değinmedi fakat görünüşe nazaran aktiflik kapsamında PlayStation 5'in 3D ses teknolojisi de oyunculara birinci sefer sunulacak.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.