Makalecin - Güncel Blog Yazıları

PlayStation 5’in Önümüzdeki Hafta Tanıtılacağı Tez Edildi

0 12

Müellif ve bilgisayar oyunu dizayncısı Jeff Grubb, PlayStation 5 tanıtım aktifliğinin çok yakında, tahminen de önümüzdeki hafta gerçekleşeceğini tez etti. Jason Schreier, Bloomberg'e yaptığı açıklamada Sony'nin 3 Haziran için bir aktiflik planladığını doğruladı ancak koronavirüs salgını nedeniyle planların değişken olduğuna dikkat çekti. Schreier ayrıca PlayStation 5’in vesair etkinliklerinin önümüzdeki haftalarda ve aylarda takip edilebileceğini fakat Sony'nin birinci sunumu sırasında konsoldaki her kıymetli ayrıntıyı açıklamasının beklenmemesi gerektiğini ekledi.

Jeff Grubb, yeni tweet'inde PlayStation 5 lansmanını 2 Haziran ile 4 Haziran arasına koyarak takvimini güncelledi ancak tarih için 3 Haziran demek konumuna “Yakında” ifadesini kullandı. Lansman, argüman gerçekleri yansıtıyorsa tam bir hafta sonra gerçekleştirilecek.

Twitter'da birbirini destekleyen tezler:

Nibel, Jason Schreier’ın tweet'ini alıntılayarak PS5'in lansman tarihinin 3 Haziran olacağını gazeteci ve sanayi içerisindeki kişilerin attığı tweet'lerle destekledi. Bu tarih, Jason Schreier’ın kaçamak açıklamalarına karşın değiştirilmeyecek üzere görünüyor ve önümüzdeki hafta PS5 lansmanının yapılması bekleniyor. Sony, son PS4 odaklı aktifliğini bugün The Last of Us Part II için State of Play formunda gerçekleştirecek. Bundan sonra yeni oyunlar ve etkinlikler PS5 odaklı olacak.

PlayStation Official Magazine, bugün bazıları şimdi duyulmamış 38 adet PS5 oyununu doğruladı. Açıklanan oyunlara buradan ulaşabilirsiniz. Başkaca PS5 oyunları üzerinde çalışan tüm geliştiricilerin eksiksiz listesi de biliniyor. Sony, mali yıl sonu finansal raporu açıklaması sırasında PlayStation 5’in bu tatil döneminde çıkış yapma yolunda ilerlediğini ve oyun içi yazılım geliştirme konusunda da rastgele bir mesele olmadığını söyledi ancak şirket, şu an yaşanan global buhran sebebiyle kimi şeylerin de çetine düştüğünü ekledi.

Japonya merkezli teknoloji şirketi, gelecek aylarla ilgili varsayımında “Işçilerin haneden çalışması ve memleketler arası uçuş kısıtlamaları; test süreci ve üretim hatlarının niteliğiyle ilgili olarak birtakım sıkıntılar çıkarsa da PlayStation 5’in çıkışıyla ilgili geliştirme süreci, konsolun 2020 tatil döneminde çıkmasıyla ilgili olarak devam ediyor. Şu anda Sony’nin 1. parti stüdyoları ve partner stüdyolarının oyun yazılımı geliştirme sürecinde büyük sorunlar baş göstermiş durumda değil” sözlerine konum vermişti.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.