Makalecin - Güncel Blog Yazıları

PlayStation 5’in Uzunluğu, Eski PlayStation’larla Kıyaslandı

0 9

Sony, PlayStation 5 etkinliğinde yeni nesil konsolunun dizaynını ve aksesuarlarını gösterse de, konsolu yalnızca tanıtım görüntüsünde, bir bilgisayar renderı olarak görüldü. Bu nedenle, PS5'in boyutlarının tam olarak ne olacağını bilemiyoruz. Lakin çevre medyada oyunseverler tarafından yapılan iddialara bakılırsa Sony'nin yeni konsolu, evvelki nesillerle ve rakipleriyle kıyaslandığında epey 'büyük'.

Konsol devi şimdi standart PS5 ve PS5 Digital Edition'ın ölçülerini paylaşmadı, bu yüzden sair konsollar ile resmi bir karşılaştırma yapamıyoruz. Yeniden de konsolların üzerinde taraf alan disk sürücüsünün boyutları, karşılaştırma yapmak için kullanılabilir. Yapılan hesaplamalara bakılırsa PS5, Sony'nin en büyük konsolu olarak önümüze çıkacak.

PlayStation 5, şimdiye kadarki 'uzun' PlayStation modeli

Yapılan iddialara nazaran PlayStation 5, 35-36 cm yüksekliğe (yan koymak isterseniz genişliğe) sahip olacak. Yapılan hesaplamalar doğruysa Sony'nin yeni konsolunu raflara sığdırmak güç olacak. Yukarıdaki karşılaştırmalı görsel, bunu çok net bir halde gösteriyor.

PlayStation 5, Microsoft'un Xbox One ve Xbox Series X konsollarıyla karşılaştırıldığında da bariz bir biçimde daha büyük bir konsol. Xbox konsollar neredeyse PlayStation 4 ile tıpkı boyutta olmasına karşın, yeni nesil PS5 hepsinden daha uzun. Karşılaştırma yapabilmeniz ismine Xbox Series X'in 15 cm genişliğe, 15 cm derinliğe ve 30 cm yüksekliğe sahip olduğunu belirtelim. PS4 Pro ise 32,7 cm genişliğe, 5,5 cm derinliğe ve 29,5 cm yükseklik sunuyor.

PS5, yalnızca PlayStation modellerinden değil, Xbox modellerinden de daha uzun

Son olarak PlayStation 5 tüm konsol nesilleriyle karşılaştırıldığında sonuç tekrar değişmiyor. Yani Sony, şimdiye kadarki en büyük boyutlu konsolla önümüze çıkacak. Galiba PS5'i almak için evvelki nesillerdeki Slim modeline emsal formda muhtemel bir 'kısa versiyonun' çıkmasını beklemek daha güzel olacak. Elbette bu türlü bir modelin çıkacağının garantisi bulunmuyor.

PlayStation 5'in büyük olması, görsel ve konumlandırma açısından olumsuz bir özellik üzere görünse de, konsolun daha büyük bir soğutma sistemine sahip olmasını mümkün kılacağı için performans açısından bir avantaj olarak da önümüze çıkabilir. Elbette ki Sony'nin boyut farkını bu halde değerlendirip değerlendirmediğini ama PlayStation 5 piyasaya çıktığında öğreneceğiz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.