Makalecin - Güncel Blog Yazıları

PlayStation 5’in Yeni Aktifliğinin Tarihi Ortaya Çıktı

0 12

Sony, uzun devrandır üzerinde çalıştığı PlayStation 5 ile birlikte konsol yerküresinde çığır açmayı planlıyor. Nispeten güçlü özelliklere sahip bu yeni konsolun çıkışıysa adeta yılan hikâyesine dönmüştü. Japon teknoloji devi, uzun müddet boyunca spesifik bir tarih belirtmekten kaçınmıştı ancak konsolun bu sene içerisinde ortaya çıkacağı biliniyordu. Daha evvel PS5 ile ilgili bir aktiflik için 4 Haziran'ı işaret eden şirket, bu tarihi de ertelemek zorunda kalmıştı.

4 Haziran'a sayılı günler kala ABD'de birtakım hadiseler meydana gelmişti. Bir polisin George Floyd isimli vatandaşın boğazına basarak onu mevte sürüklemesi, ABD'deki hadiselerin fitilini ateşlemişti. Memleket, bu hadiseden sonra yangın yanı hâline geldi. Tüm devlete yayılan protesto hareketleri oyun kolunu de etkiledi.

PlayStation 5'in yeni aktifliği 11 Haziran'da olabilir:

Sony, devlet çapında gerçekleştirilen bu fiillere kayıtsız kalmayarak PlayStation 5' aktifliğini ertelemeye karar vermişti. Vesair birçok büyük şirket üzere aktifliğini erteleyen Sony, yeni bir tarih belirtmekten kaçınmıştı. Artık de aktifliğin yeni tarihinin Twitch'te ortaya çıktığı tez edildi. Ortaya çıkan görselde PlayStation 5'in yeni aktiflik tarihi 11 Haziran olarak görülüyor.

Sony, şimdi mevzu hakkında resmi açıklamada bulunmuş değil fakat şu anda tüm oklar 11 Haziran tarihini işaret ediyor. Ortaya çıkanlar bu tarihi gösterse de Sony'den resmi açıklama gelmediği sürece bu tarihe kesin gözüyle bakmak biraz güçlükle gözüküyor. Sony, sahiden bu tarihte yeni konsolu için bir aktiflik yapacaksa resmi açıklamanın da kısa bir mühlet içerisinde gelmesi çok mümkün.

Sony, 1 Haziran'da aldığı erteleme kararından sonra yalnızca duyuru görüntüsünün açıklamasını güncellemişti. Şirket, açıklamaya “Güncellendi: Bu aktiflik ertelendi. Yakında yeni bir tarihle muhabereye geçeceğiz” yazısını ekleyerek 'yakında' sözüyle oyun tutkunlarını heyecanlandırmayı başarmıştı.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.