Makalecin - Güncel Blog Yazıları

PlayStation CEO’su, Açıklanmayan PS5 Fiyatı Hakkında Konuştu

0 45

Sony’nin yeni konsolu PlayStation 5, geçtiğimiz günlerde çıkacak yeni oyunlarla birlikte duyuruldu. Konsola çıkacak oyunları ve konsolun kendisini görsek de aktiflikte bir şey eksik kalmıştı: fiyat. Sony, PlayStation 5’in tanıtımı sırasında fiyatını da açıklamayı tercih etmedi.

Konsolun fiyatının açıklanmamasıyla ilgili olarak hayranların çeşitli teorileri bulunuyor. Bunlardan bir tanesi, iki nesil öncesi olan PlayStation 3’ün 599 dolar üzere bir fiyattan duyurulması ve şirketin bu sefer bundan kaçınmak istemesi üzerine heyeti. Gelgelelim PlayStation CEO’su Jim Ryan’ın bu bahiste farklı bir açıklaması bulunuyor.

İki farklı seçenek sunulması

Yerküre genelinde 7,6 milyondan çokça kimseye bulaşan ve 425 binden çokça insanın hayatını kaybetmesine neden olan COVID-19 salgını hâlâ bitmiş değil. Virüs salgının milletlerarası piyasalarda oluşturduğu yıkım da hâlâ toparlanabilmiş değil. Münasebetiyle bu türlü bir ortamda yeni nesil konsol üretimi biraz daha istikrarsız hale gelebiliyor.

Ryan, PlayStation’ın şu anki ekonomik durumuna ilgine olarak “Genel kanı ve geçmiş, bizim iş kolumuzun resesyona daha dayanıklı bir iş olduğunu gösteriyor. Lakin bence bu durum, kıymet eşitliği hakkına odaklanmamız gerekliliğini daha açık hale getiriyor” dedi.

Ryan’ın bahsettiği bu paha eşitliği de iki farklı konsol seçeneği halinde kendisini gösteriyor: standart sürüm ve disk sürücüsü bulunmayan dijital sürüm. Ryan, BBC’ye yaptığı bu konuşmada fiyatlara dair bir açıklama yapmayacağını gelgelelim PlayStation’ın iki farklı sürüm çıkarmasındaki sebebin müşterilere seçenek sunmak olduğunu söyledi. Ryan, “Kullanıcılarımızın büyük çoğunluğu dijital olarak satın almayı tercih ediyor. Mütemadi olarak deneyip mütemadi yaptığımız şeyi yapabileceğimizi düşündük ve yeniden bir seçenek sunduk” dedi.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.