Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Prince of Persia 6 Alan Isminin Geçersiz Olduğu Ortaya Çıktı

0 21

Geçtiğimiz günlerde Ubisoft'un Gandi.net isimli bir internet sitesi üzerinden “princeofpersia6” alan ismini kaydettiği öne sürülmüş ve bu gelişme, yeni Prince of Persia oyununun yakında duyurulabileceği söylentilerine yol açmıştı. Lakin alan isminin Ubisoft tarafından alındığı tezi sahih değil üzere görünüyor.

Son devirlerde, Ubisoft'un princeofpersia6.com alan ismini kaydettiği savları serinin tekrar canlandırılması için bir umut olarak görülüyordu. Ayrıyeten alan adının Ubisoft'un DNS'lerine yönlendirilmesi argümanları daha da güçlendirmişti. Ancak ne yazık ki, alan isminin Ubisoft tarafından satın alınmadığı ve bir Türk sitesi tarafından kaydedildiği ortaya çıktı. 

princeofpersia6 alan ismi bir Türk sitesi tarafından satışa çıkarıldı

Kelam konusu web sitesine gidildiğinde alan adının Ubisoft tarafından satın alınmadığı anlaşılıyor. Ayrıyeten alan isminin son haftalarda artan popülaritesini vurgulayan bir ilanla satışa sunulduğu görülüyor. Elbette bu ilan son haftalarda gündemi meşgul eden haberlerden faydalanarak fiyatı yukarı çekmek için hazırlanmış ve daha da ilginci ilanın muhabere adresinde bir Türk haber sitesinin e-posta adresi mahal alıyor.

Tekrar geçtiğimiz haftalarda Prince of Persia: Redemption'ın fragmanı ortaya çıkmıştı. Bu fragmanın değişik tarafı, 2012 yılında yayınlanmış ve kimse tarafından fark edilmemiş olmasıydı. Akabinde princeofpersia6 alan isminin Ubisoft tarafından kaydedildiği haberleri gelmiş ve Prince of Persia hayranları umutla yeni oyun duyurusunu beklemeye başlamışlardı. Alan ismi kaydının yalnızca bir fırsatçılık hikayesinden ibaret olduğu ortaya çıktı. Görünüşe nazaran bir sonraki Prince of Persia oyunu için yıllar süren bekleyiş uzunca bir müddet daha devam edecek.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.