Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Prototip Olduğu Sav Edilen iPhone 13 Maketi

0 14

ABD’li teknoloji devi Apple, önümüzdeki aylarda iPhone akıllı telefon serisinin yeni üyelerini tanıtacak. Bu iPhone’ların hangi özelliklere sahip olacağı resmi ağızlardan açıklanmasa da her devir olduğu üzere birçok haber çeşitli platformlar üzerinde paylaşılıyor. iPhone 12’nin tanıtılmasına daha en az 4 ay kalmışken 2021 iPhone’ları hakkında savlar bile ortaya atılmaya başlandı.

Japon merkezli bir site olan Mac Otakara, Alibaba’daki kaynaklarından aldığı haberlere dayandırarak yeni bir iPhone maketi oluşturdu. Mac Otakara’nın tezine nazaran iPhone 13 serisinde göreceğimiz yeni telefonlar, 5,5 inçlik bir ekrana sahip olacak ve rastgele bir çentikle gelmeyecek.

Prototip olduğu tez edilen iPhone 13 maketi:

Mac Otakara’nın Alibaba’dan aldığını tez ettiği haberlere nazaran 2021 yılında göreceğimiz iPhone 13 serisindeki 5,5 inçlik model, USB-C ilişkisine sahip olacak. Sitenin savına nazaran bu maket, 2021 iPhone’unun ortaya çıkarılan şematik çizimlerine ve çeşitli haberlere nazaran yapıldı.

Makette de görülebileceği üzere iPhone 13, Mac Otakara’nın argümanları doğruysa neredeyse çerçevesiz olacak. Maket; TrueDepth ve FaceTime kamera kurulumunu cihazın ön yüzünün ortasında bulunduruyor. Mac Otakara’ya nazaran Apple, bu bahiste Samsung’un ekran altı teknolojilerinden yararlanacak.

iPhone 13 maketinin art kısmına geçtiğimizdeyse bizi farklı kamera modüllerinin bulunacağını gösteren 5 delik karşılıyor. Olağan iPhone 13’ün 5 kameraya sahip olup olmayacağını bilmiyoruz ancak kameranın çerçevesi günümüz akıllı telefonlarına hayli benziyor.

Mac Otakara’nın açıklamasına nazaran bu maket, şimdi geliştirilme aşamasında olan prototiplerden sırf biri. Münasebetiyle bu dizaynın gerçeğe hiç dönüşmediğini görmemiz epey olası. Esasen maketi oluşturan site de bu modelin son model olması konusuna hiçbir talih vermiyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.