Makalecin - Güncel Blog Yazıları

PS Vita Oyunu Persona 4 Golden, PC’ye Geliyor

0 8

Sony'nin 2012 yılında piyasaya sürdüğü Persona 4 Golden isimli bir oyun da bugüne kadar yalnızca PlayStation Vita'da oynanabiliyordu. Artık ortaya çıkan haberler ise bu oyunun kısa bir vade sonra Steam'e yani PC'ye geleceğini ortaya koyuyor.

Steam'in veritabanındaki değişiklikleri takip eden SteamDB adlı internet sitesi dikkatle incelendiğinde, Steam'e gelecek yeni oyunlar tespit edilebiliyor. İnternet sitesi son olarak ise Persona 4 Golden'ın Steam'deki varlığını ortaya koydu. Bu durum, Persona 4 Golden'ın çok yakın bir gelecekte PC oyuncuları ile buluşacağının bir göstergesi.

Persona 4 Golden, Denuvo DRM'ye de sahip olacak

 Nibellion isimli bir Twitter hesabı, oyun için hazırlanmış bir internet sitesi de keşfetti. Bu internet sitesinde bölge alan haberlere nazaran Persona 4 Golden'ın PC sürümü, Denuvo DRM özelliğine de sahip olacak.

Denuvo DRM, aslında bir kopya ve hile himaye kalkanı. Lakin bilgisayar korsanları, Denuvo DRM kalkanına sahip olan bilgisayar oyunlarını da kırmayı başarıyorlar. Hal bu türlü olunca Denuvo DRM'nin ne kadar sağlam olduğu tartışılıyor. Ayrıyeten oyunculara nazaran bu özellik, oyunlarda çok önemli kasmalara neden oluyor. Velev geçtiğimiz devirlerde birtakım geliştiriciler, kasma problemleri nedeniyle özelliği oyunlarından kaldırdılar.

Persona 4 Golden'ın PC platformuna ne devir geleceği şu an için bilinmiyor. Ama bu oyunun Steam'e eklenmesiyle birlikte oyuncular, PlayStation Vita'nın en tanınan RPG oyunlarından birini deneyimleyebilecekler. Evet Persona 4 Golden, oyunculara neler sunacak? Dilerseniz artık de bu oyunun içeriğine yakından bakalım.

Persona 4 Golden, ziyadesiyle detaylı tasarlanmış bir rol yapma oyunu. Bir karakterin hayatına eşlik edeceğiniz bu oyun, münhasıran de animeseverlerin ziyadesiyle beğenisini kazanacaktır. Oyunda gerek ana gerek yan karakterlerin ziyadesiyle detaylı oluşu, Persona 4 Golden'ı daha da ilgi cazip hale getirirken oyun boyunca serüvenden serüvene atlayabilecek olmanız, sizlere uzun soluklu bir deneyim sunacak.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.