Makalecin - Güncel Blog Yazıları

“PS5 Etkinliğinde Gösterilen Oyunlar Yalnızca Başlangıç”

0 8

Sony, dört gözle beklediğimiz PlayStation 5'in tanıtımını nihayet özel bir aktiflikle gerçekleştirdi. Aktiflikte, PS5 sahne almadan evvel yeni nesil konsola çıkacak 27 oyun, fragmanlarıyla birlikte gün yüzüne çıktı. Şayet oyun listesi sizi tatmin etmediyse, PlayStation başkanı Jim Ryan'ın şık bir haberi var.

PS5'e gelecek oyunlar arasında PS4'ün en sevilen imalatlarının yanı sıra, birbirinden göz alıcı grafiklere ve bambaşka dünyalara sahip yeni oyunlar da vardı. Ancak Jim Ryan'a nazaran, dün gerçekleştirilen PS5 tanıtım etkinliğinde sergilenen oyunlar, Sony'nin yeni nesil platformu için geliştirilmekte olan oyunların yalnızca küçük bir kısmıydı.

PlayStation 5 için şimdiye kadar gördüğümüzden daha çokça oyun yolda

BBC ile yapılan bir röportajda Ryan'a, Spider-Man 2 üzere aktiflikte en çok ilgi gören AAA oyunlar ve Kena: Bridge of Spirits üzere büyüleyici bağımsız oyunlar da dahil olmak üzere PS5 etkinliğinde sergilenen oyunlar hakkında sorular soruldu. PlayStation lideri, PS5 için çok daha çokça oyunun yolda olduğunu belirtti.

Ryan verdiği röportajda, “Makinenin beygir gücünü tam olarak yansıtacak AAA oyunlar istedik. Fakat bu küçük oyunlardan kimileri de konsolun yeni özelliklerini çok şık ve yenilikçi bir halde kullanıyor. Bu yüzden şovun, PlayStation 5 için gelecek çeşitli oyun deneyimleri hakkında bir fikir vermesine müsaade verdik. Bu yalnızca başlangıç. Geliştirdiğimiz çok daha ziyade oyun var.” biçiminde konuştu.

Sahiden de PS5 aktifliği, yeni ve benzersiz deneyimler arayan oyuncular için olağanüstü geçti. Münhasıran Aloy'un yine maceralarına devam edeceği Horizon Forbidden West, Peter Parker'dan bayrağı devralan Miles Morales'e odaklanan Spider-Man 2'nin yanı sıra Hitman III, Gran Turismo 7 üzere şimdiki nesle damga vuran oyunların devamını görmek heyecan vericiydi. Yine de daha ziyadesinin geleceğini bilmek hoş.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.