Makalecin - Güncel Blog Yazıları

PS5, Oyun Geliştiricileri İçin Maliyetli Olabilir

0 13

Yeni nesil oyun konsolu için geliştiricilerden konsola yönelik yeni oyunlar geliştirmesini isteyen Japon teknoloji devi Sony’nin alt markası olan Sony Interactive Entertainment’ın CEO’su Jim Ryan, yeni konsola yönelik oyunların geliştiriciler için de hayli maliyetli olacağını ima etti. GamesIndustry'ye geçtiğimiz günlerde verdiği röportaj esnasında firmanın CEO’su Jim Ryan, yeni nesil PS5 oyunlarının maliyetlerinin, geliştiricilerin daha fazla gerçekçi görsel eklemesiyle bir arada daha pahalıya mal olacağını tabir etti.  

Röportajda oyunların gerçekçiliğinin artması ve oyun grafiklerinin güzelleştirilmesi sonucu üretim gereksinimlerinin de artacağını belirten Ryan, oyun geliştirmeye yönelik firma bütçelerini de artırmalarının mümkün olduğunu söyledi. Bununla bir arada CEO, yeni nesil oyun konsolundan sonraki nesillerde geliştirici firmaların teknoloji yatırımlarının artmasının da bir sonucu olarak oyun geliştirme sürecinde 'büyük' bir maliyet artışı beklemediğini kelamlarına ekledi.  

'PS5'te görülen fiyat artışı son nokta makul'

Demecinde artan fiyat ve maliyetlerin makul olduğunu ve firmanın bunu tıpkı geçmişte olduğu üzere artık de yapmaya devam edeceğini belirten Jim Ryan, temelinde oyunculara daha düzgün bir deneyim sunmayı hedefleyen bu yatırımların oyunları geliştiren firmalar için de ehemmiyet arz ettiğini söyledi.

Bir evvelki PlayStation 5 haberimizde de paylaştığımız üzere Sony’nin yetkili ismi, asıl maksatlarının her vakit son kullanıcıya en âlâ fiyatla birlikte en yüksek kaliteyi sunmak olduğunu söylüyor. Ayrıyeten kimi savlara nazaran Japon teknoloji devi, yeni oyun konsolunun satış fiyatını belirlemek için Microsoft’un yeni Xbox cihazını beklemeye karar vermiş durumda.  

Heyecanla beklenen PS5’i satışa çıktığı gibi almayı düşünüyor musunuz? Niyetlerinizi tefsirler kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.