Makalecin - Güncel Blog Yazıları

PS5 Oyun Kolunun Sesle Denetim Özelliğini Gösteren Patent

0 13

PlayStation 5, beraberinde “DualSense” olarak isimlendirilecek bir oyun kolu ile birlikte gelecek. Sony'nin geçtiğimiz periyotlarda oyunculara resmi olarak tanıttığı bu denetleyici, özellikleri açısından ise gizemini müdafaaya devam ediyor.

Kısa müddet önce ortaya çıkan bir patent, DualSense'in iç mimarisinde neler olduğunu gözler önüne seriyor. Dilerseniz acilen, PlayStation 5'in oyun denetleyicisinin hangi özelliklere sahip olacağına yakında göz atalım.

Patente nazaran DualSense'in özellikleri

Bir Twitter kullanıcısı aracılığıyla ortaya çıkan patent, DualSense'in genel detaylarının yanı sıra, bu denetleyicinin teknik özelliklerini de gözler önüne seriyor. Buna nazaran DualSense, sesle denetim desteği sunacak.

Patente nazaran DualSense'in içinde birden fazla mikrofon bulunuyor. Bu mikrofonlar, oyuncuların PlayStation 5'i sesle de yönetebilmesini sağlayacak. Üstelik Sony mühendisleri, DualSense'e ekledikleri gürültü engelleme özelliği ile kullanıcı sesinin hep net bir halde iletilmesini sağlayacak. Yani bu mikrofonlar sadece denetim değil, arkadaşlarla oynanan oyunlardaki muhaberesi de sağlayacak.

Patentte nokta alan açıklamalarda DualSense'in tuşlarından da bahsediliyor. Ama bu noktada oyuncuları heyecanlandıracak bir şey olmadığını tabir edebiliriz. Denetleyici üzerindeki tuşlar, klâsik bir halde oyunun kumanda edilmesini sağlayacak.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.