Makalecin - Güncel Blog Yazıları

PS5 Oyunu Pragmata, Dimağ Yakan Fragmanıyla Duyuruldu

0 9

Capcom tarafından geliştirilen Pragmata, PlayStation 5 etkinliğinde gösterilen en çarpıcı fragmanlardan biriyle duyuruldu. Koruyucu bir astronot, robot bir kız ve hologram bir kediyi bir araya getiren fragman, hayli enteresan bir uzay macerasına işaret ediyor.

Pragmata, temelde eski Yunanca bir söz ve “aklın ötesinde gerçeklikler, kuramsal varlıklar” mealine geliyor. Aslında söz meali olarak, Capcom'un bilim kurgu yerküresini ve yerkürede olan vukuatları açıklamak için muhakkak gerçek bir seçim. Gezegenler arası bir oyun olacak üzere görünen Pragmata'da Dünya'da gerçekleşen bir sıra dışı bir hikaye astronotu, kızı ve kediyi diğer bir gezegene taşıyor.

Pragmata, grafikleri, karakterleri ve tuhaf hikayesiyle dikkat çekiyor

Pragmata, mistik hikayesinin yanı sıra PS5'in başarabileceği tipten göz alıcı grafikleri ile de dikkat çekiyor. Fragmanda tamamen insanlardan mahrum bir kent gösteriliyor. Astronot, tarayıcı üzere görünen bir araç kullanarak küçük bir kızın ve kedisinin ortaya çıkmasını sağlıyor. Kedi bir cins hologram üzere görünse de, kızın fizikî bir formu var ve astronotun onunla etkileşime girmesini istiyor.

Karakterlere yapılan birinci bakışın ardından Dünya'ya düşen uydu gibisi devasa bir cihazla yerçekimi ortadan kalkıyor. Astronot, her şeyin yükselmesiyle birlikte robotik kızı kurtarmaya çalışıyor. Kız, astronotun üzerindeki donanımı denetim edebiliyor üzere görünüyor lakin ikili tekrar de uzay boşluğuna gerçek sürükleniyor ve ahir farklı bir gezegenden Dünya'ya bakıyorlar.

Pragmata, PS5 etkinliğinde tanınan endişe serisi Resident Evil'ın yeni oyunu olan Resident Evil Village ile birlikte sergilenen 2. Capcom oyunu oldu. Capcom gelecek nesilde kaygı ve tansiyonu ikiye katlamaya hazırlanıyor. Fragmanda da belirtildiği üzere oyun, 2022 yılında PS5'e gelecek.

Pragmata fragman

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.