Makalecin - Güncel Blog Yazıları

PS5 Oyunu Project Athia Duyuruldu (Video)

0 11

Uzun ve heyecanlı bir bekleyişin akabinde dün akşam gerçekleştirdiği aktiflikte PlayStation 5’i tanıtan Japon devi Sony, lansmanın birinci kısmını yeni nesil konsolu için geliştirilen oyunların tanıtımlarına ayırmıştı. Bunların arasında en dikkat çekenlerden biri de, Square Enix’in çatısı altındaki Luminous Production tarafından geliştirilen Project Athia olmuştu.

Final Fantasy XV oyununun geliştirilme sürecinde çok kıymetli bir rol üstlenen Luminous Production, şimdi iki yıllık bir stüdyo olmasına karşın dikkat çeken bir imalata imza atmış üzere görünüyor. En azından yayınlanan fragman ve oyun içi manzaralar, bu intibayı yaratıyor.

Project Athia, Luminous Production tarafından PlayStation 5'e hususî olarak geliştiriliyor

Sony PlayStation’ın blog sahifesinde Project Athia hakkında bir yazı kaleme alan Luminous Productions’ın lideri ve oyun direktörü Takeshi Aramaki, en son teknolojileri sanatla birleştiren külliyen yeni bir oyun deneyimi ortaya koyduklarını söyledi. 

Vizyonlarının PlaySation 5 ile hayat bulduğunu belirten Aramaki, “Project Athia, oyuncuları hoşluğun, umutsuzluğun ve dehşetin bir arada olduğu geniş ve ayrıntılı bir yerküreye taşınmayı dört gözle bekliyor” dedi. Bu girişimde, PS5 donanımının heyecan verici potansiyelinden tam olarak yararlanmak için çalıştıklarını tabir eden oyun direktörü, bu laflarıyla heyecanı daha da artırdı.

“Project Athia, PS5'in heyecan verici donanımından sonuna kadar yararlanacak”

PS5’e şahsi olarak geliştirilen Project Athia, fantastik ögelerle bezenen büyüleyici bir cihana sahip olacak. Sanatsal görselliği merkezine koyan bir imalat, oyuncuları aksiyon ve maceranın doruk noktasına çıktığı benzersiz bir yerküreye götürecek. Project Athia hakkında ziyade detay paylaşmayan Aramaki, gelecekte oyuna dair daha ziyade malumat vereceklerini açıkladı. 

Şimdilik oyunun ne devir piyasaya sürüleceği bilinmiyor, gelgelelim Project Athia’nın birinci etapta yalnızca PlayStation 5 için satışa çıkacağını kesin olarak söyleyebiliriz. Hasebiyle başka platformlar oyuna kavuşmak için uzunca bir vade beklemek zorunda kalabilir. Project Athia’nın fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Project Athia fragmanı

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.