Makalecin - Güncel Blog Yazıları

PS5 Trolleme Teşebbüsü, MediaMarkt’ın Pürüzüne Takıldı

0 15

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, uzunca bir müddettir beklenen yeni oyun konsolu PlayStation 5'i yarın düzenleyeceği bir aktiflikte tanıtacak. PS5 için heyecanın yükselmesi, toplumsal medya trollerini de harekete geçirdi.

PlayStation 5 ile ilgili olarak bugüne dek onlarca konsept tasarım hazırlandı. Velev bu dizaynların sonuncusu dün itibarıyla gün yüzüne çıktı ve bizler de PlayStation 5 için hazırlanan son konsept tasarımı sizlerle paylaştık. Şimdiyse kim ya da kimler oldukları bilinmeyen içtimaî medya trolleri, MediaMarkt'ın ismini ve PS5 için oluşturulmuş bir konsepti kullanarak düzmece bir eser sahifesi oluşturdu. Oluşturulan manzarada PlayStation 5'in tasarım ve fiyatı, MediaMarkt'ta görüntülenmeye başlamış olarak gösteriliyordu.

PlayStation 5 için tasarlanan uydurma MediaMarkt eser sahifesi

MediaMarkt İspanya'ya ilişkin olduğu sav edilen görselde konum alan haberlere nazaran PlayStation 5, yukarıdaki fotoğrafta olduğu üzere görünecekti. Ayrıyeten servis edilen imgelere nazaran PlayStation 5, 499 euro (yaklaşık 4.000 TL) üzere bir fiyat karşılığında satışa sunulacaktı. Laf konusu manzaraların yayılmaya başlamasıyla harekete geçen MediaMarkt İspanya, hususla ilgili resmi Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

“Gelecekten mi geliyor yoksa Photoshop kursunda aldığı birinci ders mi?”

MediaMarkt İspanya'nın Twitter hesabından yapılan resmi açıklamada, troll teşebbüsünde mekan alan manzaralara de yan verildi. Hadiseye esprili bir lisanla yaklaşan MediaMarkt ekibi, bunu hazırlayan kişinin gelecekten mi geldiğini yoksa Photoshop kursundaki birinci dersinin bu mu olduğunu sordu.

Trollerin kullandığı görsel, bir konsept dizayna ilişkin

PlayStation 5 ile ilgili servis edilen geçersiz imgelere yakından baktığımız vakit, PlayStation 5'in genel görünümünün bir alanlardan tanıdık geldiğini görüyoruz. Bu görselde kullanılan tasarım, birinci sefer geçtiğimiz ay gün yüzüne çıkmıştı. Velev bu mevzuyu sizlere aktarmıştık ve bu tasarımın Brian C Worton'a ilişkin olduğunu söylemiştik.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.