Makalecin - Güncel Blog Yazıları

PS5’e Gelecek Olan Tokyo: Ghostwire’ın Oyun İçi Manzaraları

0 14

PS5 haberleri sırf tasarımı, teknik özellikleri üzere hepimizi heyecanlandıran başlıklarla değil tıpkı devranda gelecek oyunlarla da kalp atışlarımızı hızlandırdı. Bu oyunlar arasında en çok merak uyandıranlardan bir tanesi de Ghostwire: Tokyo oldu. 2021 yılında PS5 için yayınlanacak olan Ghostwire: Tokyo, bizi ruhlarla ve doğaüstü hadiselerle dolu Tokyo sokaklarında ürkütücü ve aksiyon dolu bir maceraya çıkaracak. Oyun boyunca birtakım ruhlarla yüz yüze geleceğiz ve onlarla uğraş etmemiz gerekecek.

Bu ruhlardan bir tanesi Amewarashi isminde sarı yağmurluk içinde dolaşan ufak bir evlat. Günahsız lakin haylaz görünen bu ruh, ebeveynlerinden uzakta kalmış olmanın verdiği derin bir üzüntü içinde lakin şayet kendini tehdit altında hissederse başka ruhlara davette bulunarak yardım isteyebilecek ve onları ortaya çıkaracak bir güce sahip. Shiromuku ise geleneksek beyaz bir kimono içinde görünen ve büyük pişmanlıkları olan bir varlık. Güçlü ve ağır hisleri temsil eden Shiromuku, bir gelin üzere görünse de karakteri hayli tedirgin edici.

Oyunun tahminen de en ürkütücü varlıklarından biri ise Kushisake isimli ruh. Keskin bıçaklarıyla dehşet saçan ve size ulaşabilmek için uzun aralıkları süratle aşan Kushisake, uğraş ederken sizi epey zorlayacak rakiplerden biri olacak.

Yayınlanan yeni oyun içi imajlar, bize bu içerik detayları dışında oyunun grafikleri ve genel tasarımı hakkında keyifli detaylar sunuyor. Kendi doğaüstü güçlerimizi kullanarak Tokyo sokaklarında karar süren gizemin sebebini anlamaya çalışacağımız Ghostwire: Tokyo, FPP (birinci şahıs görüş açısı) ile bizi oyunun hikayesine güçlü bir biçimde bağlayacak üzere görünüyor. Birebir vakitte oyunun sunduğu olağanüstü atmosfer hayli etkileyici görünüyor.

Gelecek yeni detaylar ise şimdiden merak konusu ve gözler oyunun yaratıcısı olan Shinji Mikami ve Tango Gameworks ekibine çevrilmiş durumda. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.