Makalecin - Güncel Blog Yazıları

PUBG Oynarken Tercih Edebileceğiniz En Güçlü Silahlar

0 14

Battleroyale denildiğinde birinci akla gelen oyunlardan biri olan PUBG, her birinin farklı hasar ve özellikleri bulunan onlarca silaha sahip. Bu silahları ve gayrı eklentileri harita üzerinde toplayarak ilerlediğimiz oyunda, her silah farklı hasarlar veriyor.

Öncelikle oyunda farklı silah sınıfları bulunuyor. Yani keskin nişancı tüfeği ile hafif makineli tüfekleri birebir listede tutmayacağız. Bugün sizlere, her silah sınıfından en güçlü silahları sizlerle paylaşacağız. Bu silahları seçerken, hasarları başta olmak üzere, mermi suratı, geri tepme suratı üzere hususları dikkate aldık. Yeniden de söylemeden geçmeyelim; bu liste, PUBG’nin yayınladığı datalardan yardım alınmış olsa da öznel bir liste olarak hazırlandı. 

Listemiz, PUBG’nin PC sürümüne odaklı yapılsa da mobil sürüm için de teklif niteliği taşımaktadır. Hazırsanız listemize başlayalım:

PUBG’nin en güçlü silahları

SMG (Hafif Makineli Tüfek)

Vector

Vector, münhasıran düşük mermi kapasitesinden ötürü pek çokça tercih edilmiyor, lakin uzatılmış şarjöre sahip bir Vector, yakın aralıkta çok can yakabiliyor. 350 m/s sürate ulaşan 9 mm mermi kullanan silah, mermi başına 31 hasar veriyor.

UMP45

SMG’lerin bir sair güçlü silahı ise UMP45. Mermi başına 41 hasar veren bu silah, yakın aralıklarda ziyadesiyle tercih ediliyor. 

AR (Saldırı Tüfeği)

AUG

Oyunun en tesirli silahlarından biri olan AUG, droplardan düştüğü için daima karşılaşamıyoruz, ama bu silaha sahip olan kişi de rakibinin önünde bir tık öne çıkıyor. 940 m/s sürate ulaşan mermileriyle keskin nişancı tüfekleriyle yarışan AUG, mermi başına 41 hasar vuruyor.

AKM

Oyunun en çok seken hücum tüfeklerinden olan AKM, buna karşın çok yüksek hasarlar bırakabiliyor. Bilhassa oyunda aim denetiminiz düzgünse 47 hasar veren AKM’yi tercih edebilirsiniz. 

M416

PUBG’nin en çok kullanılan silahı olan M416, son güncellemede nerf yemiş olsa da hala sevilerek kullanılıyor. Eklentileri takıldığında çok daha tesirli olan bu silah, mahsusen DMR yahut SR bulunamadığında uzaktan da kullanılabiliyor.

Groza

Yeniden sadece droplardan düşen Groza, mermi başına 47’lik hasarıyla bir hücum tüfeği için çok ziyade hasar veriyor. Üstelik bu hasarı verirken AKM üzere de sekmiyor.

DMR (Nişancı Tüfeği)

SLR

Keskin nişancı tüfeğiyle art geriye sıkmak isteyenlerin tercih edebileceği SLR, mermi başına 58 hasar veriyor. 

Mini 14

Mini, hasar bakımından başka DMR’lardan daha düşük bir pahaya sahip olsa da çok daha süratli ateş etme imkanı ve daha ziyade şarjör, silahın avantajları olarak dikkat çekiyor.

SR (Keskin Nişancı Tüfeği)

AWM

Oyunun en güçlü silahı olan AVM, sadece droplar üzerinden düşüyor. Silahın en büyük avantajı ise kaskınız ne olursa olsun tek atabiliyor olması. 945 m/s mermi suratına sahip olan silahın alışılagelmiş hasarı 105. Silah, kask olmayan bir kişinin başına nişan alırsanız 262 vururken, level 3 kaskı bulunan bir oyuncuya 118 vurabiliyor. 

Kar98k

Oyunun en ünlü keskin nişancı tüfeği olarak kabul edebileceğimiz Kar98k, 79’luk hasara sahip.  Bu silahla, level 3 kask olmadığı sürece tüm baştan gayelere tek atabiliyoruz. Aslında Kar98k mekanına M24’ü bu listeye alacaktık, lakin Kar98k’ya nazaran daha az çıkmasından ötürü tercihimizi Kar98k’dan yana kullandık.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.