Makalecin - Güncel Blog Yazıları

PUBG’nin 7.3 Güncellemesi Duyuruldu: İşte Yenilikler

0 9

PUBG, yayınlandığı günden bu yana milyonlarca oyuncuya ulaşarak oyun sanayisine damgasını vurdu. PUBG’nin tertipli olarak yayınlanan yeni güncellemeleri, yeni özellikleri oyunculara sunmakla bir arada PUBG’nin oyuncu kitlesinin artmasını da sağlıyor. 

PUBG’nin geliştiricisi PUBG Corporation, bugün yeni bir duyuru yayınlayarak önümüzdeki günlerde oyuna yeni bir güncelleme geleceğini açıkladı. PUBG 7.3 güncellemesi, test sunucularına yayınlandıktan bir hafta sonra ana sunucuda oyunculara sunulacak.

7.3 güncellemesiyle PUBG’deki araçların patlama mekanikleri dengeleniyor

PUBG’nin 7.3 güncellemesinin getirdiği değişiklikler arasında göze çarpan birinci değişiklik oyunda kullanılan araçların patlama mekaniklerinde yapılan değişiklikler oluyor. PUBG’nin en kıymetli ögelerinden olan araçlar, şu anda hasar aldıklarında kondisyonları düşüyor patlıyorlar. Araçların patlaması, aracın içindeki karakterin ölmesine neden oluyor. 

7.3 güncellemesiyle bu mekanik değişecek. Yeni güncellemeyle araç, 0 kondisyona ulaştığında derhal patlamayacak. Aracın kondisyonu düştüğünde duracak ve yanmaya başlayacak. Araç yanmaya başladıktan sonra oyuncuya araçtan çıkması için 5 saniye tanınacak. 5 saniye sonra ise araç patlayacak ve araçta bulunan karakterler ölecek. Araçlar atış sonrası direkt patlamayacak olsa da al kesim ve C4 kaynaklı ani patlamalar var olmaya devam edecek.

Araçların patlamasında yapılan düzeltmenin yanında artık araçlar devrildiğinde eskisi kadar çarpışma hasarı almayacaklar. 7.3 güncellemesiyle bir arada oyunda bulunan Buggy, Toros, UAZ, Mirado, Kamyonet, Rony ve Zima üzere araçlar farklı hasar çarpanlarına sahip olacaklar. Yani çarpışmalarda bütün araçlar birebir zararı görmeyecekler. 

7.3 güncellemesiyle fırlatılabilir C4 geliyor

7.3 güncellemesiyle PUBG’ye eklenecek olan fırlatılabilir C4, 25 metrelik bir tesir yarıçapı sayesinde oyunculara büyük bir güç sağlayacak. Fırlatılabilir C4, büyük tesir yerinin yanında oyuncuların saklandığı siperlere de nüfuz edebilecek halde geliyor. 

Fırlatılabilir C4, uzun bir menzile sahip olmayacak. Oyuncular, kısa aralardan düşmanlarının önünü kesmek yahut bir binadan çıkarmak için C4ü kullanabilecekler. PUBG’nin yeni C4’ü atıldıktan 16 saniye sonra otomatik olarak patlayacak. Bir kez atıldıktan sonra C4’ün patlaması iptal edilemeyecek ve erken patlaması da sağlanamayacak. C4’ün etkinleştirildiğinde belirten bip sesiyle bir arada üzerinde bir ışık yanacak. 

Tıpkı grupta olan oyuncular paraşütle atlarken birbirlerini otomatik olarak takip edebilecekler

Daha evvel 6.2 güncellemesiyle sunulan lakin meseleler nedeniyle bir müddet sonra kaldırılan grupların bir arada iniş yapmasını sağlayacak paraşüt takip özelliği, 7.3 güncellemesiyle geri geliyor. Aynı kadroda olan oyuncular, geri sayım sırasında ekranın sol alt kısmında bulunan takip etme özelliğini kullanarak uçaktan çıkmadan evvel takip etmek üzere rastgele bir ekip arkadaşını seçebilecekler. 

Takip etme özelliğini canlı edildikten sonra iptal de edilebiliyor. Takip özelliğini kullanan oyuncu F tuşuna uzun basarak özelliği iptal edebilecek. Bu arada takip özelliğini kullanan oyuncu rastgele bir nesneye takıldığında takip etme özelliği otomatik olarak iptal edilecek. 

PUBG’nin 7.3 güncellemesi, yukarıda sıraladığımız özelliklerin yanında Mayolar #1, Mayolar #2, PCS1 2020 ve Emote’lar üzere yeni kostümleri oyunculara sunacak. Farklı tarihlerde oyunculara sunulacak kostümlerin yanında birçok yeni özellik 7.3 güncellemesinde yan alıyor. 

PUBG’nin 7.3 güncellemesi 10 Haziran’da test sunucularında, 17 Haziran’da ise ana sunucuda yayınlanacak. 7.3 güncellemesiyle gelecek yeni özellikler ve cürüm düzeltmelerinin detaylarına buradaki irtibattan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.