Makalecin - Güncel Blog Yazıları

PUBG’nin PC Sürümüne Sıralamalı Mod ve Botlar Ekleniyor

0 20

Çıktığı birinci devirde en çok oynanan oyunlardan biri olan PUBG, hala hatırı sayılır bir oyuncu kitlesi tarafından oynanıyor. PUBG Corp. PC’deki oyuncuları yine kazanmak için 7. dönemle birlikte yeni güncellemelerini duyurdu. Yeni güncelleme, şu sıralar oyunun test sunucularında halihazırda mevcut.

Sıralamalı Mod, botlar ve silahlar için kimi ince ayarların geldiği yeni güncellemenin ne hengam oyuna ekleneceği şu an için bilinmiyor, gelgelelim şu anda test sunucularında olduğunu göz önünde bulundurursak çok yakında yayınlanacağını öngörebiliriz. “Sıralamalı mod” üzere büyük değişiklikleri getirmeye hazırlayan yeni güncellemede ne üzere özellikler var, gelin daima bir arada bakalım.

Sıralamalı Mod sayesinde kendi seviyenizde oyuncularla eşleşeceksiniz

PUBG’de uzun devrandan beri beklenen 7. dönem ve Sıralamalı Mod özelliği, ahir PUBG Corp. tarafından açıklandı. Oyuncuların kendi seviyesine nazaran oyuncularla oynayabileceği bu mod; CS:GO, League of Legends, Overwatch üzere yarışma seviyesinin yüksek olduğu pek çok oyunda bulunuyor. PUBG, alışılagelmiş oyundan farklı olarak oynanabilecek Sıralamalı Mod için şu özellikleri açıkladı.

 • Sıralamalı Mod’u TPP ve FPP kamera açısı seçenekleriyle oynayabilirsiniz. 
 • 1/2/3 kişilik kadrolar arasında oynayabileceksiniz.
 • Maçlarda en çokça 64 oyuncu bulunacaktır. 
 • Sıralamalı maçlarda bot bulunmayacak. 
 • Oyuncuların kadro olması için ranklarının birbirinden çok farklı olmaması gerekir. (En ziyade 10 derece)
 • Platformlarına ve nahiyelerine bağlı olarak, oyuncuların Sıralamalı Mod’a girmesi için en azından bir sefer “Hayatta Kalma Ustalığı”na ulaşması gerekmektedir. 
 • Platform ve yerlerine bağlı olarak, oyuncuların Sıralamalı Mod’a geçmeden evvel hesaplarını SMS ile doğrulaması gerekebilir. SMS onaylı bir hesap hile yaparken yakalanırsa, telefona bağlı sair tüm hesaplar da kalıcı olarak engellenecektir. 
 • Oyuncular sıralamalı eşleştirmeyi istedikleri hengam ceza olmadan iptal edebilirler, lakin oyun öncesi lobiye girildiyse maçı terk etmeleri halinde ceza alabilirler.
 • Sıralamalı Mod oyuncuları, rastgele olacak biçimde Erangel, Miramar ve Sanhok haritalarında oynayabilecek. 

Sıralamalı modda oyun içi birtakım özellikler devre dışı bırakıldı: 

 • Crossbow spawnı kaldırıldı.
 • Red zone bulunmayacak.
 • Motor glider kaldırıldı.
 • Blue Zone, oyunun akış suratı nedeniyle yine düzenlendi.
 • Kesin ayarlar, dönem boyunca ve mahsusen yeni serinin başlangıcında ayarlanacaktır.

Sıralamalar nasıl olacak?

Her sıralama 5 başka kısımdan oluşacak. Sıralamalar; Bronz, Gümüş, Altın, Platin, Elmas ve Master halinde 6 taneyken, bunların her birinde 1-5 arası 5 alt sıralama olacak. Bir oyuncunun sırasını belirlemek için ise Sıralama Puanı kullanılacak. Dönemin başında tüm oyuncular unranked olarak kabul edilecekken birinci 5 maç sonrası her oyuncu sıralamada kendine mahal edinecek. Sonrasında ise oyunlardaki öldürme, asist ve zatî sıralama oyuncuların seviyesini belirleyecek.

Botlar nasıl olacak?

PUBG’ye gelecek yeni güncellemede en çok dikkat çeken hikayelerden biri ise botlar oldu. Dinamik bir halde yerleştirilecek botlar, her sunucuda oyuncu sayısına nazaran farklılık gösterecek. Yalnızca alışılagelmiş oyunlara eklenecek botlar, ekip halinde olmayacağı üzere kadrolardaki boşluğu da doldurmayacak. 

MMR ile oyuna başlayacak botların yaptıkları hareketler ise hudutlu olacak. Yürümek, koşmak, çömelmek, sürünmek, ateş etmek üzere temel hareketleri gerçekleştirecek botlar, oyuncular için çok da zorlayıcı bir gaye olmayacak üzere görünüyor. 

Ayrıyeten güncellemede M416, M16a4, SCARL-L üzere tanınan silahlar başta olmak üzere pek çok silaha irili ufaklı güncellemeler yapıldı. Yeni güncelleme ne hengam gelecek bilinmiyor, ama en kısa vadede bizle olacağı düşünülüyor. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.