Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Razer, Android Oyun Kumandası Razer Kishi’yi Satışa Sundu

0 16

Oyuncular tarafından sevilen bir marka olan Razer, bugüne kadar piyasaya sürdüğü birden fazla eseriyle kullanıcılarından tam puan almayı başardı. Şirket, oyuncu ekipmanlarının günümüzdeki seviyesine ulaşmasında büyük bir rol oynadı. Şirket, şimdi de gözünü farklı bir platformdaki oyunculara dikti.

Razer, bundan yaklaşık 5 ay evvel düzenlenen CES 2020 etkinliğinde yeni cihazını tanıtmıştı. Şirketin bu cihazı, Nintendo Switch’i andıran lakin Android bir telefona bağlanarak kullanılan bir oyun kumandasıydı. Razer Kishi ismiyle tanıtılan oyun kumandası, bugünden itibaren bekleyenleriyle buluşmaya başladı.

Razer Kishi satışa çıktı:

Razer, Android cihazlara kişisel olarak tasarlanan yeni Razer Kishi oyun kumandasının satışa çıktığını açıkladı. Cihaz, üstünde bulunan analoglar, butonlar, 8 taraflı D-pad, iki analog tetik tuşu (L2 / R2) ve iki bumper düğmesiyle (L1 / R1) alıcı bulmaya başladı.

Razer Kishi, günümüzde piyasada bulunan birçok Android işletim sistemli telefonu destekliyor. Oyun kumandasını kullanmak isteyen kullanıcılar, cihazı USB-C üzerinden telefonlarına bağlıyorlar. Telefonunuzu oyun esnasında şarj etmeniz gerekirse bunu direkt Kishi üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. Ayrıyeten Razer, Kishi’nin iPhone versiyonunun da bu yaz aylarında geleceğini söyledi.

Razer Kishi her ne kadar özellikleri ve imgesiyle oyuncuları cezbetse de fiyatıyla biraz üzecek üzere çünkü cihazın bugün satışa çıktığını açıklayan Razer, Kishi oyun kumandası için 80 dolarlık bir fiyat etiketi belirlemiş durumda. Bu durum Razer Kishi’nin bu ortamda ne kadar âlâ bir alternatif olacağını önümüzdeki vakitlerde gösterecektir.

Tekrar de günümüzde NVIDIA’nın GeForce NOW üzere bulut oyun platformlarının yükselişi göz önüne alındığında Razer Kishi’nin hiç de makûs bir tercih olmadığını söyleyebiliriz. Elinizdeki telefondan günümüzün en sevilen oyunlarını rahat bir biçimde oynama avantajı için bu ecri verip vermemek büsbütün size kalmış.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.