Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Razer Blade Pro 17 tanıtıldı

0 29

Oyuncular için önde gelen global ömür şekli markası Razer bugün profesyonel oyuncular, dizayncılar ve oyun geliştiricileri için tasarlanan görülmemiş Razer Blade Pro 17’yi tanıttı. Blade Pro 17; yüksek çözünürlüklü bir iş istasyonuna gereksinim duyan içerik oluşturucuları için 4K 120Hz ekrana ve her maçın her karesini görmesi gereken oyuncular için Full-HD 300Hz seçeneğine sahip.

Bu ekranlara güç verme işi ise, 10. nesil 8 çekirdekli Intel Core i7-10875H ile NVIDIA GeForce RTX 2080 Üstün’ün dahil olduğu Intel ve NVIDIA’nın en son işlemcilerine düşmektedir. Yeni Razer Blade Pro 17, masaüstü bilgisayar gücünü, kullanıcıların ofislerinden, hane çalışma ortamlarına kolaylıkla taşıyabilecekleri 1,98 cm x 26,01 cm x 39,37 cm boyutlarında kompakt bir kasaya sığdırır.   

Razer Sistem Çalışmaları Kıdemli Lider Yardımcısı Brad Wildes, “Razer Blade Pro 17, bilirkişi kullanıcılar, profesyonel oyuncular ve içerik üreticileri için harika bir dizüstü bilgisayar” dedi. “Şık ve seksi 17 inç’lik pakete sarılmış bir iş istasyonu, yayın cihazı ve savaş teçhizatı. Blade Pro 17, en yeni oyunları ve en ağır iş yüklerini bir sırt çantasına sığabilecek boyutuyla kolay bir sırtlayabilir.”

Retina Parçalayıcı Ekranlar

Yeni 300Hz yenileme süratli ekran, yoldayken pratik yapması gereken her espor ve yarışma avantajı kazanmak isteyen her meraklı için ülkü seçimdir. Artan yenileme suratı, yüksek tempolu sekanslarda görseli keskin ve pak meblağ, böylelikle düşmanların görülmesini ve metnin daha kolay okunmasını sağlar. 17,3 inç Full HD ekran, SRGB yerinin %100’ünü kaplar ve renk doğruluğu için kişisel olarak kalibre edilir. Böylelikle oyunlar yalnızca ipeksi pürüzsüzlükte olmakla kalmaz, tıpkı devranda göz yaşartıcı bir biçimde harika gözükür. Net görsellerin ve canlı renklerin rahatsız edici yansımalar nedeniyle bozulmamasını sağlamak için ekranlar, parlamayı azaltan mat bir kaplama ile kaplanır.

İçerik üreticileri için, sırf Blade Pro 17’de bulunan 4K 120Hz dokunmatik ekran, ilham geldiği anda bir fikir üzerinde çalışmak için kusursuz bir arkadaştır. Adobe RGB ortamının %100’ünü kaplayan şahsi kalibre edilmiş ekran hareket halindeki dizayncılar ve fotoğrafçılar için harikadır. Yüksek yenileme süratiyle birleşen ultra yüksek çözünürlük, bir editörün düşüdür. Onlara harika piksel seviyesinde editler yapması için imkan tanır.

Bir Üst Seviye Güç

Yeni Intel 8 çekirdekli i7-10875H işlemciyle güçlendirilen Blade Pro 17 artık, Intel Turbo Boost ve geniş 16 MB önbelleği ile 5.1GHZ’ye kadar ulaşan saat süratiyle her zamankinden daha süratli ve daha verimli. Artırılmış önbellek boyutu ve daha yüksek saat suratındaki ek çekirdek sayısı, tasarım pratiklerinde daha süratli derleme, medya programlarında daha düşük render vadeleri ve oyun içinde daha yüksek kare suratı manasına gelir.

Yeni Intel 8 çekirdekli işlemciyle birlikte gelen ekran kartı ise RTX 2080 Üstün’e kadar çıkabilen yeni RTX HARIKA GPU serisinden oluşmaktadır. Yeni RTX HARIKA GPU serisi, 8GB’a kadar yüksek bant genişliğine sahip GDDR6 bellek ve orjinal RTX GPU’larda %25’e varan performans artışı ve daha düzgün gerçek devirli ışın izleme performansı sağlaması için ekstra ışın izleme çekirdeğine sahiptir.

Bu yeni işlemcilerin performansını en üst seviyeye çıkarmak için Blade Pro 17, dinamik ısı dağıtımı için ekstra canlı soğutma sağlayan çift fan sistemi ile eşleştirilmiş, benzersiz bir buhar bölmesi soğutucusuna sahiptir. Bu yaratıcı tasarım, güç sevdalısı kullanıcıların rahatsız edici ortam ısısı yahut fan gürültüsü tasası olmadan performans eşiğini arttırmalarını sağlar.

Masaüstü Tecrübe, Mobil Tasarım

Blade Pro 17, UHS-III SD kart okuyucu, USB-C Thunderbolt 3 irtibat noktası, HDMI 2.0B portu, 2.5 Gb Ethernet irtibat noktası ve Wi-Fi 6 ile en âlâ donanımlı masaüstlerine bile meydan okuyan Razer Blade ailesindeki en geniş yelpazede temas seçenekleri sunar. Başkaca, USB-C temas noktaları artık acil durumlar için 20V USB-C şarj cihazıyla şarj etmeyi desteklemektedir. Yayıncıların bulundukları her ortamda kolaylıkla yayın yapabilmesi için ekranın üstüne entegre bir HD web kamerası mevcuttur. Kamerada ayrıyeten, Windows Hello ile süratli ve kolay erişim sağlamak ismine IR sensörü de bulunur. 

Çeşitli irtibat noktalarına ve HD web kamerasına ek olarak, yeni Blade Pro 17’nin yenilenmiş klavyesinde genişletilmiş sağ kaydırma tuşu, yarım yükseklikte taraf tuşları ve her tuş başına Razer Chroma RGB art aydınlatma mevcuttur. Yeni tertip, daha süratli ve daha verimli bir yazma deneyimi için klasik bir klavye nizamını yansıtır.

Razer Blade Pro 17, Razer Blade ailesindeki performansın doruğudur ve bir devirler masaüstü kurulumuna kişisel olan gücü ve irtibatları, her konuma götürebileceğiniz ince ve hafif 17 inçlik bir kasaya sığdırır.

FİYAT & SATIŞA ÇIKIŞ

Yeni Razer Blade Pro 17, 2599.99 $ / 2899.99 €’dan başlayacak ve bu ayın sonlarında Razer.com’da ve ABD ve Kanada’daki makul perakendeciler aracılığıyla satışa sunulacak. Sonrasında Avrupa, Çin, Asya Pasifik ve Orta Doğu’daki perakendecilere de gelecek.

Kaynak: Milliyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.