Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Razer Opus Duyuruldu: İşte Fiyatı ve Özellikleri

0 16

Hem güçlü oyuncu bilgisayarları hem de oyuncu ekipmanları üreten bir şirket olan Razer, son yılların tanınan teknoloji üreticilerinden bir tanesi. Şirket, bugüne kadar piyasaya onlarca bilgisayar ve ekipman sürdü ve bu eserler genel olarak tüketiciler tarafından beğenildi. Artık yeni bir eserle daha önümüze çıkan şirket, hedeflediği müşteri kitlesini genişletmek istiyor üzere görünüyor.

Razer'ın tüketicilerle buluşturduğu yeni eseri bir kablosuz kulaküstü kulaklık. Razer ve kulaküstü kulaklık dediğimiz anda bu eserin bir oyuncu kulaklığı olduğunu düşünebilirsiniz. Lakin bu defa daha farklı bir yaklaşım sergilemiş olan Razer, “Opus” isimli kulaklıklarıyla oyuncuları değil tüm günlük kullanıcıları hedefliyor. Yani Razer'ın yeni kulaklıkları Sony ve Bose üzere tanınan üreticilere rakip olacak.

Önünüzde Razer Opus

Razer Opus, münhasıran de dizaynıyla klasik kulaküstü kulaklık modellerini andırıyor. Ayrıyeten teknik özellikleri de bu eserin klâsik bir kulaküstü kulaklık olduğunu gösteriyor. Razer, piyasaya sürdüğü Opus modelinin fiyatını tutarlı tutarak bu eserin piyasadaki emsal eserlerle yarışma etmesini amaçlıyor. Görünüşe nazaran Razer, bundan sonra günlük kullanıcılar tarafından da tercih edilen bir marka haline gelmeyi hedefliyor.

Opus üzerinde uzunca bir müddettir çalıştığını söz eden Razer, yeni kulaklık modeli için THX sertifikası almış durumda. Bu sertifika, Razer Opus'un sıfır bozulma, net, ayrıntılı vokaller ve derin bass üzere özelliklere sahip olduğunu ortaya koyuyor. Farklı bir deyişle bir kablosuz kulaküstü kulaklığı kaliteli yapan çabucak her şey, Razer Opus'ta bulunuyor. 

Razer Opus'un canlı gürültü tedbire özelliği de bulunuyor. Başkaca bu kulaklıklar, baştan çıktığı anda çalmayı durduruyor ve tekrar takıldığında çalma süreci devam ediyor. Üstelik Razer, yeni kablosuz kulaklıklarında çeşitli eserlerde bulunan AptX kodekini de destekliyor. Tüm bunlara ek olarak Razer Opus, enteresan bir halde Bluetooth 5 değil, Bluetooth 4.2 ile birlikte çalışıyor, tek şarjla 25 saate kadar kullanılabiliyor ve USB Type-C girişi ile şarj ediliyor.

Razer Opus fiyatı

Razer Opus'un piyasada çok sayıda rakibi var. Bunların başında da Sony'nin WH-1000XM3 modeli geliyor. Yaklaşık 350 dolar kıymetindeki bu kulaklık, elbette Razer Opus'tan daha farklı özelliklere sahip. Ama çok da üst seviye bir kablosuz kulaküstü kulaklığa gereksinim duymayan tüketiciler, tercihlerini Razer'dan yana yapacaklar üzere görünüyor. Zira Razer, agresif bir fiyat siyaseti ile Opus'un fiyatının 199.99 dolar (yaklaşık 1.360 TL + vergiler) olduğunu tabir ediyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.