Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Razer, Yeni ‘Blade Pro 17’yi Tanıttı

0 23

Razer’ın en çok satan 17 inçlik dizüstü bilgisayarı; oyun oynamak için ülkü olan 300 Hz'e kadar yüksek yenileme suratı, güçlü NVIDIA SUPER ekran kartı ve 8 çekirdekli Intel Core i7 işlemciyle güncellendi. Blade Pro 17; yüksek çözünürlüklü bir iş istasyonuna gereksinim duyan içerik üreticileri için 4K 120 Hz ve her maçın her karesini görmesi gereken oyuncular için Full HD 300 Hz ekran seçeneklerine sahip.

Daha evvelki 4Kmodelinde olduğu üzere Blade Pro 17,64 GB'a kadar DDR4 RAM ve 1 TB depolama sahasıyla donatılabiliyor. Üç adet USB 3.2 Gen 2 Type-A irtibat noktası, Thunderbolt 3 ile paylaşılan iki USB 3.2 Gen 2 Type-C temas noktası, bir Thunderbolt 3 temas noktası sunan dizüstü bilgisayar;Ethernet, HDMI 2.0b, UHS-III kart okuyucu ve Wi-Fi 6 özelliklerine de sahip.

Retina ekranla pürüzsüz oyun deneyimi:

Artan yenileme suratı, yüksek tempolu oyunlarda görseli keskin ve duru tutuyor. 17,3 inç Full HD ekran, SRGB yerinin %100'ünü kaplayarak renk doğruluğu için kişisel olarak kalibre ediliyor. Net görsellerin ve canlı renklerin rahatsız edici yansımalar nedeniyle bozulmamasını sağlamak için ekranlar, parlamayı azaltan mat bir kaplamayla kaplanmış.

İçerik üreticileri için yalnızca Blade Pro 17'de kullanılan 4K 120 Hz dokunmatik ekran bulunuyor. Adobe RGB yerinin %100'ünü kaplayan hususî kalibre edilmiş ekran, hareket hâlindeki dizayncılar ve fotoğrafçılar için ülkü.

Bir üst seviye güç

Yeni Intel 8 çekirdekli i7-10875H işlemciyle güçlendirilen Blade Pro 17; artıkIntel Turbo Boost ve geniş 16 MB önbelleğiyle 5,1 GHz'e kadar ulaşan süratiyle eskisinden daha süratli ve daha verimli. Artırılmış önbellek boyutu ve daha yüksek çalışma suratındaki ek çekirdek sayısı, tasarım pratiklerinde daha süratli derleme, görüntü programlarında daha düşük render müddetleri ve oyun içinde daha yüksek kare suratı manasına geliyor.

Bilgisayarın ekran kartıysa NVIDIA GeForce RTX 2080 HARIKA'a kadar uzanan yeni RTX HARIKA serisinden oluşmakta. Yeni RTX ÜSTÜN serisin kullanıldığı bilgisayarlar; 8 GB'a kadar GDDR6 RAM, yepyeni RTX'lere göre %25'e varan performans artışı ve daha âlâ gerçek devirli ışın izleme performansı sağlaması için ekstra ışın izleme çekirdeğiyle birlikte geliyor.

YeniRazer Blade Pro 17'nin fiyatları 2.599 dolardan (vergisiz 17.651 TL) başlayacak ve cihazlar bu ayın sonlarında ABD ve Kanada'daki sınırlı noktalarda satışa sunulacak. Sonrasındaysa bilgisayarların Avrupa, Çin, Asya Pasifik ve Orta Doğu'da satışa çıkacağı duyuruldu.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.