Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Realme birinci çeyrek rakamlarını açıkladı

0 24

Yerkürenin en süratli büyüyen akıllı telefon markası realme, yerküre genelinde 35 milyon kullanıcıya ulaştı. Bu, realme’nin süratli büyüme sürecindeki 2020 yılının birinci çeyreğinde (Counterpoint) global akıllı telefon sevkiyatları araştırmasına nazaran yerküre sıralamasında 7. sıradaki mekanını müdafaadan sonraki bir diğer değerli başarısı olarak öne çıkıyor. Geçtiğimiz ocak ayı ahir global kullanıcı sayısı 25 milyona ulaşan realme, büyüme ivmesini daima hızlandırarak yalnızca 4 ay içerisinde yerküre genelinde 10 milyon kullanıcı daha kazandı.

Bölümdeki aksiliklere karşın bir evvelki yıla göre %157 sevkiyat büyümesi

2019’un üçüncü çeyreğinde, realme birinci kez ‘İlk 7 akıllı telefon markası’ndan biri oldu. CounterpointResearch’ün 2020 Yılı Akıllı Telefon Satışları Pazar Hakkı araştırmasına nazaran, realme global sıralamadaki alanını korudu ve yerküredeki birinci 7 marka arasındaki mahallini güçlendirdi. 2019’un birinci çeyreğindeki performansıyla karşılaştırıldığında, realme’nin geçen seneye orantıyla sevkiyatı % 157 artış gösterdi ve yerküre genelinde 1. oldu. Gayri taraftan, global akıllı telefon pazarı 2020 yılının birinci çeyreğinde en süratli düşüşünü yaşadı. Lakin, bu düşüşe karşın realme, “büyüme sağlayan” iki büyük markadan biri oldu.(Küresel Akıllı Telefon Satışları 300 Milyonun Altında)

realme salgın nedeniyle yaşanan tüm aksiliklere ve teknoloji bölümünün yüzde 31’lik satış kaybına karşın Türkiye’de yüzde 40 büyüme kaydederek bir prensip imza attı.

Tüketici tercihlerine münâsib eserler

Yerküre genelinde akıllı telefon satışları giderek artan realme eserleri tüketiciler tarafından tanınmaya başlandı. 2020’nin birinci çeyreğinde yalnızca 4 ay içerisinde satışlar 10 milyon artarak, realme’nin “hafif varlıklar, kısa kanal yapıları ve kısmi e-ticaret” iş modelinin ayrılmaz bir modülü olarak satışlarda yüzde 40’lık bir büyüme nispeti elde etti. realme, tıpkı devirde pazarda yaşanan değişikliklere canlı olarak cevap verdi ve yerküre genelindeki birçok pazarda kanal stratejilerini mütemadi olarak geliştirdi. Şirket, 2020 yılında tüketicilere daha sahih bir biçimde ulaşmak için çevrimiçi ve çevrimdışı çok kanallı satış modelini daha da geliştirmeyi ve süratli büyüme için sürdürülebilir bir ivme sağlamayı planlıyor.

realme akıllı telefon eserleri yerküre çapında genç tüketiciler tarafından benimsendi ve birçok kişisel satış gününde en çok satan eserler haline geldi. Çin’de gerçekleştirilen “Double 11” şenliğindeki satış sonuçlarına nazaran realme, e-ticaret platformlarının evvelki satış rekorunu yalnızca 7 dakika içinde kırdı. Başkaca, Avrupa’daki “Black Friday” şenliğinin birinci gününde realme X2 Pro, Amazon İspanya’da hem satış hem de satılan eser sayısında birinci sırada mahal aldı. Endonezya’da realme, e-ticaret platformu Lazada’da yalnızca 21 dakika içerisinde yaklaşık 40 bin adet satış yaparak birebir günde yekun telefon satışları, tek eser satışları ve en süratli satış büyümesinin şampiyonu oldu. Bu yüksek performans realme’nin genç tüketicilere ağırlaşan, maksat tüketicilerin tercihlerini derinden anlayan ve müşterileri şad etmek için eserleri kişiselleştirmeyi ve geliştirmeyi amaçlayan yaklaşımından kaynaklanıyor.

realme; Çin, Avrupa, Hindistan, Güneydoğu Asya ve Güney Asya, Rusya ve Afrika dahil olmak üzere yalnızca iki yıl içerisinde 27 devlet ve kesime giriş yaptı ve birden çokça pazarda birinci beş arasında nokta aldı. Şirket, Hindistan pazarından uzun müddettir birinci beşte mekan alıyor ve çevrimiçi pazarda da üst üste iki yıldır 2. sıradaki tarafını koruyor. realme, Filipinler’de yıllık yüzde 709’luk etkileyici bir büyüme nispetiyle pazarda dördüncü sırada nokta alıyor. realme, Endonezya’da 2019 yılının üçüncü çeyreğinde birinci üçte nokta aldı. Mısır’da realme’nin piyasa performansı da eşit noktada etkileyici. Yüzde 908’lik büyüme orantısı ile birinci beş arasında nokta alıyor. Şimdiye kadar elde edilen bu muvaffakiyetler, realme’nin global pazardaki gücünü ortaya koyuyor.

realme, 1+1 Stratejisi: Smartphone + AIoT ile”5G’yi Popülerleştiren” ve “Akıllı ve Teknoloji Trendleri Belirleyici Hayatı Popülerleştiren” olma argümanını sürdürüyor

realme, 2020 yılında mütemadi genç kullanıcılara odaklanacak, 1+1 Stratejisi: Smartphone + AIoT ile hem akıllı telefon hem de AIoT yerinde ilerlemesini sürdürecek ve gençler için “Akıllı ve Trend Belirleyici Yaşam” oluşturan trend belirleyici dizaynlara sahip eserler sunmaya devam edecek.

“5G’yi Popülerleştiren” olarak realme, sürdürülebilir bir biçimde 5G eserlerine her açıdan öteki bir sürprizle buluşturuyor. realme, bu yılın ocak ayından itibaren realme X50 5G, realme X50 Pro 5G ve realme X50m’i piyasaya sürdü. Bu, realme’nin portföyünü tüm fiyat segmentlerini kapsayacak biçimde giriş seviyesinden amiral gemisi seviyesine kadar tamamladığını gösteriyor. realme, gelecekte daha çokça 5G akıllı telefon sunacak ve 5G’nin daha tanınan hale gelmesinde kıymetli bir rol oynayacak.

realme, akıllı telefon yerinin yanı sıra AIoT sahasında da sıçrama yapmayı hedefliyor. realme, yalnızca yerkürenin en süratli büyüyen akıllı telefon markası olmakla kalmadı, tıpkı vakitte yerkürenin en süratli büyüyen AIoT markası oldu. Trend belirleyici tasarımı ve teknoloji gücü sayesinde birçok gencin beğenisini kazanan realme Buds Air,11.000’in üzerindeki satış rakamıyla satış rekoru kıran birinci eser ve Hindistan’daki en tanınan TWS kulaklık oldu. realme “Akıllı ve Teknoloji Trendleri Belirleyici Hayatı Popülerleştiren” durumuna bağlı kalacak ve “Kişisel, Mesken ve Seyahat” deneyiminin etrafına şurası 3’ü 1 arada bir “Teknoloji Trendleri Belirleyici Yaşam” ile münasebetli trend belirleyen tasarım özelliklerine sahip çeşitli AIoT eserleri geliştirmeye devam edecek.

Genç bir teknoloji markası olarak realme, 2 yıl evvel kurulduğu günden bu yana “Cesaret Gerektiren” marka anlayışı ile gençlerin sevdiği birçok Teknoloji Trendi Belirleyici cihazı gençlerin beğenisine sundu. Çok büyük bir performans elde eden şirket, şaşırtıcı bir süratle 35 milyonu aşkın global kullanıcı kazandı. realme, “Cesaret Gerektiren” teknoloji gücünü sunmaya ve sürprizleri hayata geçirmeye devam edecek.

Kaynak: Milliyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.