Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Realme Buds Air Neo’nun Kilit Özellikleri Ortaya Çıktı

0 19

Teknoloji geliştikçe kulaklıklar hayatımızın değerli bir kesimi haline geldi. Hayatın neredeyse her meydanında kullandığımız kulaklıklar da teknoloji ile birlikte gelişim gösteriyor. Uzun bir müddet kablolu kulaklıklar piyasaya damga vurmuşken, artık bu kablolu kulaklıklar konumunu kablosuzlara bırakmaya başladı. Birçok şirket, gelişen kulaklık sanayisine ayak uydurabilmek için kablosuz kulaklık üretmeye başladı.

Kablosuz kulaklık bölümüne ayak uydurmaya şirketlerden biri de Realme olarak biliniyor. Daha önce True Wireless Stereo olarak ürettiği kablosuz kulaklıklarıyla gündeme gelen şirket, şimdiyse daha münasip fiyatlı bir cihaz üzerinde çalışıyor. Şimdilik ortaya çıkanlara nazaran, şirketin bu münâsib fiyatlı yeni kulaklığının adı Realme Buds Air Neo olacak.

Yeni kulaklık Buds Air Neo, bir evvelki model olan Buds Air ile birebir dizayna sahip. Buds Air Pro'nun şarj kutusu da Buds Air'dan çok farklı değil, her iki kulaklığın da şarj kutusunun üzerinde basıncı dengelemek hedefiyle bir delik nokta alıyor. Bununla birlikte formları de benzeri olan iki şarj kutusunu uzaktan ayırt etmek pek de kolay değil diyebiliriz.

Cihazda USB-C girişi bölgesine Micro-USB tercih edilmiş:

Şarj kutusu konusunda Buds Air Neo'yu Buds Air'dan ayıran özelliğin, alt tarafta bulunan girişler olduğunu söyleyebiliriz. Buds Air'da bulunan USB-C girişi Buds Air Neo'da yerini Micro-USB'ye bırakmış. Bunlarla birlikte, Realme'nin daha evvel kullandığı kablosuz şarj teknolojisi bu cihazda da konumunu almış. 

Buds Air Neo, R1 çip ile güçlendirilmiş ve içinde 13 mm hoparlörleri barındırıyor. Cihaz, son çıkan Bluetooth 5.0 teknolojisini de destekliyor. Realme'nin bu cihazda kullanıcılara sundukları bunlarla da sonlu kalmıyor. Oyun oynayan kullanıcılar için ses gecikmesini azaltan kulaklık, kulağınıza takınca otomatik çalmasını sağlayan sensörleri de bünyesinde barındırıyor.

Şimdi kulaklıkla ilgili çok bir haber açıklanmış değil ama cihazın Çin'de 25 Mayıs tarihinde çıkması bekleniyor

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.