Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Realme Watch Tanıtıldı: İşte Fiyatı ve Özellikleri

0 16

Realme, giyilebilir teknoloji kesimine birinci adımını bu yılın başlarında Realme Band ile attı. Şirket, bugün yeni kablosuz kulaklıkları ve oyun odaklı akıllı telefonu ile birlikte yeni akıllı saati Realme Watch'u da tanıttı. Şirketin birinci akıllı saati renkli ekran, çeşitli spor modları, müzik denetimi ve çok daha fazlasını sunuyor.

Realme Watch, birinci bakışta sıradan bir akıllı saat gibi görünüyor olabilir, fakat fiyatına nazaran beklenilenden daha ziyade özellik sunduğu söylenebilir. Realme Watch, metalik kaplamaya sahip bir polikarbonat gövdeyle önümüze çıkıyor. Sağ tarafında tek bir düğme yan alan saat, silikon kayışlara sahip. Yakında daha çağdaş kayış seçenekleri de gelecek.

Realme Watch kullanıcılara neler sunuyor?

Realme Watch'ın 320×320 çözünürlük ve 380 nit parlaklık sunan 1.4 inç TFT LCD ekranı, Gorilla Glass 3 ile korunuyor. Ekranın derhal altında bir Realme logosu var, ama koyu renkli olması nedeniyle zar güçlükle fark ediliyor. Ne yazık ki çerçeveler epeyce geniş ve ekranın potansiyelini gölgeliyor.

Realme Watch, koşu, yürüyüş, aerobik, güç antrenmanı, futbol, basketbol, masa tenisi, badminton, kondisyon bisikleti, yoga ve kriket üzere aktiviteleri içeren yekun 14 spor modunu destekliyor. Telefonda dahili GPS yok ve bu nedenle aktivite takibi büyük ölçüde telefonla gerçekleşiyor.

Realme Watch, akıllı bileklikten daha fazlasını münasebetli fiyatla sunuyor

Goodix'in PPG sensörünü kullanan saat, kalp atış suratınızı izlemenizi sağlıyor ve ihtarlar gönderebiliyor. Realme Watch, kalp atış suratınızın yanı sıra kandaki oksijen doygunluk seviyelerini izlemenizi ve uyku takibi yapabilmenizi de sağlıyor. Tüm bu datalar telefonunuza Bluetooth 5.0 ilişkisiyle gönderiliyor. Ayrıyeten akıllı saat, IP68 sertifikasıyla suya ve toza karşı dayanıklılık sunuyor.

Akıllı saat 160 mAh pil içeriyor ve kalp atış suratı izlemesi açıkken 7 güne kadar pil ömrü vadediyor. Güç tasarrufu modunu etkinleştirirseniz bu vade 20 güne kadar uzayabiliyor. Realme Watch, Google'ın Wear OS işletim sistemi mekanına şirketin kendi yazılımıyla destekleniyor. Tatbik bildirimlerini almanıza, davetleri susturmanıza yahut reddetmenize, müziği kontrol edebilmenize imkan sağlıyor.

Realme Watch, 50 dolar üzere münasebetli bir fiyatla önümüzdeki ayın başlarında Hindistan'da satışa sunulacak. Realme'nin akıllı saatini ilerleyen vakitlerde Türkiye'de de satışa sunması bekleniyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.