Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Realme Watch Tanıtım Tarihi ve Kimi Özellikleri Açıklandı

0 12

Realme'nin uzun devirdir beklenen akıllı saati Realme Watch'un Hindistan'da gerçekleştirilecek lansman aktifliğiyle 25 Mayıs'ta tanıtılacağı açıklandı. Başkaca lansman öncesinde Realme Watch'un özelliklerine ve dizaynına dair birinci haberler de paylaşıldı.

Realme Watch'un tanıtım tarihi, şirketin Hindistan CEO'su Madhav Sheth, Twitter'dan paylaştığı bir görsel ile ortaya çıktı. Ayrıyeten lansmana hakikat geri sayımın başlamasıyla akıllı saatin özelliklerini ortaya koyan, aktifliğe yönelik bir web sitesi de tasarrufa açıldı.

Realme, akıllı saatinin dikkat çeken özelliklerini açıkladı

Realme Watch'a hususî olarak açılan web sitesinde görülen tasarım, geçtiğimiz haftalarda sızdırılan render görselleriyle koordinasyonlu. Render görsellerinde akıllı saat, farklı gövde renkleriyle önümüze çıksa da resmi görsellerde yalnızca metalik gri renkli gövdeye sahip olduğu görülüyor.

Akıllı saat ön tarafta 1.4 inç renkli bir ekrana sahip, lakin panelin OLED mi yoksa LCD mi olduğu şimdi bilinmiyor. Ekranın alt kısmındaki siyah çerçevede epey büyük bir Realme logosu mekan alıyor. Açıkçası şirket, logoya ve çerçevelere geniş bir alan ayırmak mekanına daha büyük bir ekran sunabilirmiş.

Kullanıcılar değiştirilebilir kayışlar için siyah, al, mavi ve zeytin yeşili olmak üzere dört renk arasından seçim yapabilecekler. Realme'nin meşhur sarı rengi akıllı saatte görülmüyor. Görsellerde Realme Watch'un başlangıçta klasik bir kayış dizaynıyla geleceği görülüyor. Bununla birlikte, çağdaş ve şık bir kayış da alternatif olarak sunulacak.

Realme Watch'ta 14 farklı spor modu, kalp atış suratı takibi, kan-oksijen seviyesi takibi, bildirim desteği ve daha ziyadesi var. Şirket, işletim sistemi tarafında Google WearOS ile devam etmek konumuna kendi akıllı saat yazılımını sunacak. Ayrıyeten kullanıcılar arama bildirimlerini görerek onları susturabilecek yahut iptal edebilecek. Saatte dahili mikrofon yahut hoparlör yok. Yani çağrılar cevaplanamıyor.

Tüm bunların yanı sıra Realme Watch, müziği denetim etmeye imkan sağlıyor ve kamera deklanşörü kısayolunu bileğinize getiriyor. Genel olarak bakıldığında akıllı saat, piyasadaki rakipleri üzere birkaç eksik dışında en çok ihtiyaç duyulan özellikleri bir araya getiriyor. Saat, daha çok bütçe dostu bir fiyatlandırmayla öne çıkabilir. Realme Watch'un lansmanına sayılı günler kaldı ve önümüzdeki günlerde cihazla ilgili daha çokça detay öğrenmemiz mümkün.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.