Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Realme’nin Yeni Telefonu Doğrulandı: Realme C11 Geliyor

0 8

Akıllı telefon üreticisi Realme'nin yeni bir akıllı telefon için kolları sıvadığı görülüyor. İnternette bir vadedir 'Realme RMX2185' model numarasına sahip yeni bir cihazın geleceği söylentisi dolaşıyordu ama şimdiye kadar telefonun ismine dair rastgele bir fikrimiz yoktu. Görünüşe bakılırsa artık bir fikrimiz var. Realme RMX2185 akıllı telefonu bugün NBTC sertifika sitesinde ortaya çıktı ve ismi 'Realme C11' olarak belirlendi. 

Sertifika evraklarından anladığımız kadarıyla yeni Realme C11 bir LTE cihazı olacak ki bu da cihazın Realme C serisine ilişkin olacağını düşündüğümüzde anlaşılır görünüyor. Bu seri, orta seviye Android spektrumunun alt kısmına yönelik piyasaya sürülüyor. Berbat haberse, sertifikanın yeni Realme C11 cihazının özelliklerine ait rastgele bir ayrıntı vermemiş olması. Bunun için biraz daha beklememiz gerekecek.

Esas amaç Asya

Şimdiye kadar Realme C11'in NBTC sertifikası internet sitesinde, Eurasian EEC sertifikası internet sitesinde, SIRIM sertifikası internet sitesinde ve TKDN sertifikası internet sitesinde görülmesiyle birlikte cihazın Asya pazarının büyük kısmını hedeflediğini söyleyebiliriz. Cihaz şimdi Hindistan'ın BIS sertifikası platformunda görülmedi, bu nedenle Realme C11'in Hindistan'da ne devir piyasaya çıkacağına dair net bir malumat bulunmuyor. 

Şu anda Realme C11'in özellikleri hakkında iddialarda bulunmak için erken olsa da cihazın, şirketin kurum içinde geliştirdiği arayüzü Realme UI ile birlikte Android 10'un son sürümünün geleceğini düşünebiliriz. Tekrar şirketin geçmişi düşünüldüğünde, Realme C11'in MediaTek yonga setini kullanacağını da iddia edebiliriz. 

Çinli akıllı telefon üreticisi Realme, geçtiğimiz haftalarda mart ayında duyurduğu Realme 6 serisine yeni bir üye kattığını duyurmuştu. MediaTek Helio G90T yonga setiyle gelen Realme 6s, 90Hz ekran yenileme süratiyle rakiplerinden sıyrılmayı başarıyor. Mart ayında piyasaya sürülen cihazlarsa Realme 6 ve Realme 6 Pro'ydu.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.