Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Red Bull’un Düzenlediği CS:GO Turnuvasında Hile Bulundu

0 14

CS:GO’da hile yapan bir oyuncu, en nihayetinde banlanır. En azından hepimizin temennisi bu cihette. Sıradan oyunlarda çok sık rastladığımız hile tasarrufu, turnuvalarda ise çok sık gördüğümüz bir şey değil. Münhasıran oyuncuların daha ziyade kaybedecek şeyi olduğu için hile kullanmaması, turnuvaları daha rahat izlememize sebep olur. 

Red Bull’un düzenlediği Finnish Red Bull Flick turnuvasında ise son kademe değişik bir hikaye yaşandı. 2v2 uğraşta hile kullanan iki oyuncu 1. oldu. Hile kullandıkları birinci başta tespit edilemeyen oyuncuların, Haziran ayında düzenlenecek ulusal finallere gitmeye hak kazandığı bildirilmişti. Red Bull ismine turnuvayı düzenleyen FACEIT, turnuvada kullandıkları anti-hile yazılımının teknik meseleden ötürü hileyi bulamadığını açıkladı. Sonrasında yazılıma gelen güncelleme, turnuvayı kazanan 2 oyuncuda hile olduğunu tespit etti. Jezayyyy ve woldes isimli Finli oyuncular, turnuvada hile kullandıkları için Haziran ayındaki turnuvada yarışamayacaklar. 

3. parti CS:GO turnuvalarında genel olarak hususî hile yazılımları kullanılır. FACEIT’te Finlandiya’da düzenlenen eleme turnuvasında bu türlü bir yazılım kullanmış, ama bu yazılım turnuva sırasında bu hileleri keşfedememiş. FACEIT, sorunu sonrasında çözmüş olsa da turnuvanın yine düzenlenmesi için devir olmadığı için turnuvada 2. olan ekibi memleketler arası turnuvaya çıkarmaya kadar verdi. 

Nasıl hile kullandılar?

Jezayyyy ve Woldes’un turnuvada hile kullandıklarını gösteren imajlar de paylaşıldı. Paylaşılan medyada, oyuncuların “+” maksadının bir gayeye anlık olarak kilitlendiği görülüyor. Çok süratli bir halde hareket edip kusursuz bir halde rakip oyuncuyu gaye alan crosshair, ikilinin turnuvada 1. olmasını sağlıyor. 

Aslında bu noktada yapılacak en adil şey, kimi maçların tekrar oynanmasını sağlamak olacak. Zira bu ikilinin finale çıkmadan evvel karşılaştığı rakiplerin de hakları gasp edilmiş oldu. Lakin hengam kısıtlamasından ötürü yetkililer memleketler arası turnuvaya 2. olan grubun çıkacağını duyurdu.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.