Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Red Dead Redemption Remaster Söylentileri Güçlendi

0 12

Geçtiğimiz günlerde Red Dead Redemption için bir remake ya da remaster çalışmasının yapılıyor olduğu konusu gündeme gelmiş ve bu haber çeşitli anonim kaynaklar tarafından iletilmişti. Kanıt mealinde rastgele bir şey olmasa da bu haber, oyunun hayranlarını meraklandırmayı başarmıştı. Bir klasik hâline gelen oyunun yenilenmiş versiyonunun gelebilme ihtimali, herkesin başının bir zaviyesinde kalmış gelgelelim söylentileri doğrulayan bir haber gelmediğinden rafa kaldırılmıştı.

Reddit’te yapılan yeni paylaşıma göreyse unutulan bu haberlerin gerçek olabileceğine dair küçük kanıtlar bulundu. Söylentiler, oyunun yayıncı firması Rockstar Games’in PS5 etkinliğindeki varlığı ve Amazon listelemesi üzerine kuruldu. Rockstar Games’in yenilenmiş oyunu, bu yıl açıklayacağı ve 2020’nin 2. çeyreğinde piyasaya süreceği evvelden de konuşulmuş fakat firmadan bu durumu doğrulayan bir açıklama bir türlü gelmemişti.

Yeni geliştirmeler ve yeni hizmetlerle gelebilir:

Oyunun çeşitli geliştirmelerle yine inşa edileceği haberi ve oyuncular için orijinal vazifelerle geleceği haberi uzun müddet tartışıldı. Arthur Morgan karakterinin alacağı yeni hizmetler; John Marston ve Rob Wiethoff üzere karakterlerin geri dönüşü üzere yeniliklerin yanında oyunun PC, PS5 ve Xbox Series X için piyasaya süreceği de söylendi.

Geliştirdiği bir sair oyun olan GTA V’in genişletilmiş bir versiyonunun PS5 için geleceğini duyuran şirkete çevrilen gözler, Red Dead için de birkaç yeni haber bekledi. Şimdi hususla ilgili bir açıklama yapılmamış olsa da Rockstar Games’in üzerinde çalıştığı işin, oyunlarının yeni konsollar için tekrar geliştirilmesi olduğu iddia edilen bir şeydi. Firmadan beklenti; bir öbür PS5 etkinliğinde, yaklaşan Xbox lansmanında ya da Summer Game Fest’te Red Dead’e dair bir şeyler söylemesi yanında.

Sayılan her şeyin şu an için yalnızca beklenti olduğu biliniyor lakin oyuncular yeniden de gelen sızıntıların boş çıkmamasını ve firmanın oyun hakkında şık haberlerle gelmesini istiyor. İlerleyen günlerde gerçekleşecek yeni etkinliklerde Red Dead Redemption ne kadar mahal kaplayacak daima birlikte göreceğiz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.