Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Redmi 10X AnTuTu Puanı Muayyen Oldu

0 20

Mobil işlemci dalındaki değerli isimlerden bir tanesi olan MediaTek, geçtiğimiz saatlerde yeni işlemci modeli Dimensity 820'yi duyurdu. 8 çekirdekli yapısıyla muhtaçlıkları karşılamayı hedefleyen işlemci, 4 adet Cortex A76 (2.6 GHz) 4 adet de Cortex A55 (2.0 GHz) çekirdeğiyle orta segment için savlı diyebileceğimiz bir performans vadediyor. Şimdiyse bu işlemciyle çalışacak birinci cihazlardan bir tanesi olacak Redmi 10X ile ilgili değerli bir gelişme yaşandı.

Redmi Genel Yöneticisi Lu Weibing, Çin'in çevre medya platformu olan Weibo'da yaptığı bir paylaşımla Redmi 10X'in AnTuTu puanını paylaştı. Weibing tarafından yapılan paylaşım, MediaTek Dimensity 820'nin beklentileri ziyadesiyle karşılayan bir performans sunacağını ortaya koyuyor.

Redmi 10X AnTuTu puanı

Redmi Genel Yöneticisi Weibing tarafından yapılan paylaşım, Redmi 10X'in amiral gemisi telefonları aratmayacak bir performans sunacağını ortaya koyuyor. Zira Redmi 10X'in AnTuTu skoruna baktığımızda 415 bin 672 üzere etkileyici bir puan ile karşılaşıyoruz ve bu puan, piyasadaki kimi amiral gemisi telefonları arkada bırakırken orta segmentte bugüne kadar pek de görmediğimiz bir skoru gözler önüne seriyor.

Redmi 10X, geçtiğimiz günlerde Google Play Console'a eklenerek kimi özellikleriyle birlikte ortaya çıkmıştı. Lu Weibing tarafından yapılan paylaşım, Redmi 10X'in 5G destekli versiyonunun 8 GB RAM ve 256 GB depolama yerine sahip olacağını, ayrıyeten bu akıllı telefonun Android 10 ile çalışacağını ortaya koyuyor. 

Redmi 10X'in MediaTek Dimensity 820 işlemci ile AnTuTu'dan almış olduğu bu puan, Huawei'nin 2018 yılına piyasaya sürdüğü Kirin 980 ve Qualcomm'un Snapdragon 855'ine önemli mealde baş tutuyor. Qualcomm'un orta segment için tasarladığı son işlemci olan Snapdragon 765G ise Dimensity 820'nin performansının yanına bile yaklaşamıyor. Takvimler 26 Mayıs'ı gösterdiğinde, tüm bu özelliklere sahip olan Redmi 10X'le tanışmış olacağız. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.