Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Redmi 9A, FCC Listesinde Ortaya Çıktı

0 205

Çinli teknoloji devi Xiaomi, geçtiğimiz yıl Redmi 8’in daha münasebetli fiyatlı bir alternatifi olarak Redmi 8A’yı piyasaya sürmüştü. Tıpkı siyasete bu yıl da devam edecek olan şirketin Redmi 9 serisinin iki farklı bütçe dostu versiyonunu tanıtması bekleniyor. Redmi 9C ve 9A olarak isimlendirilmesi beklenen bu telefonlardan biri, ‘M2006C3LG’ model numarasıyla FCC veritabanında ortaya çıktı.

Redmi 9A olduğu iddia edilen akıllı telefon, varsayım edebileceğiniz üzere Redmi 8A’nın devamı niteliğinde olacak ve Xiaomi’nin giriş seviyesi akıllı telefon ailesine katılacak. FCC listelemesinde cihazın donanım özelliklerine dair detaylı haberler bulunmuyor lakin telefonun özellikleri daha evvelki söylentilerle ortaya çıkmıştı. Dilerseniz gelin, Redmi 9A’da nokta alması beklenen bu özelliklere daha yakından göz atalım.

Redmi 9A’da yan alması beklenen özellikler:

FCC listelemesine nazaran 2,4 GHz Wi-Fi ağ desteğine sahip çift SIM’li bir akıllı telefon olacak olan Redmi 9A, kutusundan en yeni MIUI 12 ile birlikte çıkacak. Daha evvelki söylentiler, telefonun 5.000 mAh kapasiteli bir bataryayla geleceğini sav ederken FCC listelemesinde telefonun 18 W süratli şarjı destekleyen 4.900 mAh’lik bir bataryayla geleceği tez ediliyor.

Redmi 9A hakkında daha evvelki sızıntılar ile öğrendiğimiz gayri haberler arasında telefonun 4G LTE ağlarını destekleyeceği yan alıyor. Buna ek olarak akıllı telefonun FCC sertifika listesinde taraf alan art panel şematik çizimi, cihazın ikili art kamera kurulumuna sahip olacağını gösteriyor. Bu çizimler başkaca akıllı telefonun 164 x 77,07 mm ölçülerinde geleceğini de bizlere söylüyor.

Redmi 9A’nın ne devir tanıtılacağı şimdi bilinmiyor. Bununla birlikte telefonun FCC sertifika veritabanında tespit edildiğini göz önüne alacak olursak tanıtımın yakın bir devirde gerçekleşeceğini söyleyebiliriz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.