Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Redmi 9’un Tüm Özellikleri Ortaya Çıktı

0 20

Redmi'nin yeni bütçe dostu telefonu Redmi 9, şimdi resmi olarak tanıtılmamasına karşın bir mağazanın listelemesinde görüldü. Lazada Philippines isimli sitenin satın alma kısmında gözüken telefonun özellikleri büsbütün netleşmiş oldu. Telefonun özellikleri daha evvel de ortaya çıkarılmasına karşın, bu listelemeyle birlikte bu haberler daha gerçekçi bir konuma ulaştı.

Cihazın ön kısmında bakıldığında, FHD+ çözünürlüğe ve yağmur damlası büyüklüğünde deliğe sahip 6,53 inçlik bir ekran bizleri karşılıyor. Bu ekranın yan taraflarında bulunan ince bir çerçeve, ekrana eşlik ediyor. Cihazın alt tarafına gelindiğindeyse bu çerçeve bir ölçü kalınlaşıyor. Çok çekirdekli MediaTek Helio G80'den gücünü alan Redmi 9, 4 GB RAM ve 64 GB depolama sahasını kullanıcılara sunuyor.

Redmi 9'un resmi render manzaraları:

Redmi 9, kullanıcılarını kamera açısından da epeyce şad edecekmiş üzere gözüküyor. Cihazın ardında bulunan dörtlü kamera sistemi; 13 MP ana kamera, 8 MP ultra genişlik lensi, 5 MP makro kamera ve 2 MP derinlik sensörüne konut sahipliği yapıyor. Bu dörtlü kamera kurulumunun yanı sıra, 8 MP'lik ön kamera da cihazda mahallini almış durumda.

Redmi 9, 5.020 mAh'lik hayli büyük bataryasıyla uzun şarj ömürleri sunmayı kendine maksat edinmiş üzere gözüküyor. Bu bataryaya 18 W süratli şarj desteği eşlik ediyor. Xiaomi'ye nazaran bu devasa batarya, 171 saat müzik çalmayla birlikte 19 saate kadar da görüntü oynatımını destekleyebilecek bir kapasiteye sahip. Güçlü bataryaya sahip cihaz, kutudan Android 10 tabanlı MIUI 10 işletim sistemiyle çıkıyor.

Render manzaralarından de görüldüğü üzere Redmi 9; siyah, yeşil ve mor olmak üzere 3 farklı renk seçeneğiyle birlikte kullanıcılara sunulacak. Bununla birlikte cihazın 3 GB RAM ve 32 GB depolamaya sahip bir modeli de ana modelin yanında satışa sunulacak. Düşük model 140 dolardan (vergiler hariç 950 lira), gayri modelse 150 dolardan (vergiler hariç 1.015 lira) satışa sunulacak.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.