Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Redmi AX5 Wi-Fi 6 Router Tanıtıldı: İşte Fiyatı

0 11

Xiaomi'nin alt şirketi Redmi, bugün yeni Redmi AX5 Wi-Fi 6 router'ı anavatanı Çin'de tanıttı. Redmi AX5 Wi-Fi 6 tıpkı hengamda markanın birinci Wi-Fi 6 router modeli olarak önümüze çıktı. Münasebetli fiyatlı bir seçenek olarak gelen Redmi AX5 Wi-Fi 6 router, yarın itibarıyla ön siparişle satışa sunulacak.

Yeni router, sinyal gücünü 4 dB yükselten ve kapsama sahasını %50 artıran dört bağımsız sinyal güçlendirici anten ile birlikte geliyor. Şirketin birinci Wi-Fi 6 router'ı, Wi-Fi 5'ten yüzde 52 daha yüksek performans sunuyor ve HD kalitede bir sineması 1775 Mbps hızla sadece 8 saniyede indirebiliyor.

Redmi AX5 Wi-Fi 6 router, Xiaomi markalı eserlere münâsib fiyatlı bir seçenek olarak geldi

Redmi AX5, Xiaomi'nin kendi Wi-Fi 6 router modellerinde kullandığı Mesh Networking ve Mixed Networking desteği ile birlikte geliyor. Bu sayede Wi-Fi sinyal kalitesinin her noktaya eşit ulaşması sağlanıyor ve kullanıcılara izlenmesi sıkıntı, daha inançlı bir ağ deneyimi sunuluyor. Xiaomi, şimdiye kadar Mi Router AX1800 ve Mi AIoT Router AX3600 olmak üzere iki Wi-Fi 6 router piyasaya sürmüştü. Ama bu modeller fiyat noktasında tüm tüketicileri mutlu etmeyi başaramamıştı.

Redmi AX5 Wi-Fi 6 router, 14 nm süreci kullanılarak üretilen Qualcomm'un 5 çekirdekli kurumsal sınıf yonga seti tarafından destekleniyor. Başkaca, donanım seviyesinde hızlanma için bağımsız bir NPU (ağ süreç birimi) içeriyor. Şirket ayrıyeten, cihazın akıllı konut eserleri de dahil olmak üzere 128 cihaza bağlanacak halde optimize edildiğini açıkladı. Ayrıca, router'ın ayarları akıllı telefon pratiği kullanılarak denetim edilebiliyor.

Redmi AX5 Wi-Fi 6 router fiyatı

The Redmi AX5 Wi-Fi 6 router'ın fiyatı 32 dolar olarak belirlendi ve cihaz yarın itibarıyla Çin'de ön siparişle satışa sunulacak. Cihazın Türkiye'de satışa sunulup sunulmayacağı ise şu an için bilinimyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.