Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Redmi Note 10, 5G Irtibat Desteğiyle TENAA’da Ortaya Çıktı

0 32

Akıllı telefonlardaki 5G irtibat özelliği giderek daha çokça modelde kullanılmaya başlanıyor. Görünüşe nazaran kullanıcılarına 5G temas sunan akıllı telefonlar arasına Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi’nin Redmi Note serisinin en yeni üyesi de katılıyor.

TENAA sertifikasında ortaya çıkan habere nazaran Redmi Note 10’da 5G irtibat özelliği bulunacak. Ayrıyeten Note 10, bu seri içerisinde 5G özelliği bulunan birinci model olma unvanına da sahip olmuş olacak. Cihaz, hem NSA ve SA desteğiyle birlikte kullanıcılarına sunulacak.

Redmi Note 10 teknik özellikleri

Redmi Note serisinin yeni üyesinin bir evvelki model olan Note 9 ile hem misal özellikleri hem de farklılıkları bulunuyor. Birinci olarak Redmi Note 10, art tarafında dörtlü kamera dizaynıyla değil üçlü kamera dizaynıyla birlikte geliyor. Başkaca yeni modelin ön tarafında, tekrar Note 9’un tersine 16 MP’lik selfie kamerasına hane sahipliği yapan su damlası çentiği bulunuyor.

TENAA listelemesindeki gayrı özelliklere bakacak olursak Redmi Note 10’da 6,57 inç, FHD, 20:9 en uzunluk orantısına sahip OLED bir ekran bulunacak. Telefonun ana kamerası 48 MP olacak ama son modelden hangi kameranın çıkarıldığı ise şimdi anlaşılan değil. Başkaca Note 9’da 5.020 mAh olan batarya kapasitesinin de 4.420 mAh’a düşürüldüğü görülüyor. Cihazda 22,5 W süratli şarj desteği bulunuyor.

TENAA’da telefonda kullanılan işlemciye dair rastgele bir haber bulunmasa da Redmi Note 10’da MediaTek’in Dimensity 820 yonga setinin kullanılacağı argüman ediliyor. Serinin evvelki telefonlarında Snapdragon 720G ve Helio G85 kullanıldığı göz önüne alınırsa işlemci konusunda büyük bir değişikliğe gidildiğini söyleyebiliriz. Tüm bunlara ek olarak Dimensity 820, önümüzdeki hafta tanıtılacak ve bu sebepten dolayı Redmi Note 10’un da yakın bir devir içerisinde duyurulması bekleniyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.