Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Redmi Smart TV X Duyuruldu: İşte Fiyatı ve Özellikleri

0 16

Xiaomi'nin alt markası olarak ticari ömrünü sürdüren Redmi, son devirlerin tanınan teknoloji üreticilerinden bir tanesi. Şirket, akıllı telefonlarının yanı sıra vesair tüketici elektroniği eserleriyle de ön plana çıkmaya devam edecek üzere görünüyor. Artık yeni bir aktiflik düzenleyen Redmi, münasip fiyatlı 5G telefonları 10X ve 10X Pro'nun yanı sıra yeni televizyonu “Smart TV X“i de resmen duyurdu.

Redmi tarafından yapılan açıklamalara nazaran Smart TV X serisi üç farklı boyutta olacak. Bu boyutlar 50 inç, 55 inç ve 65 inç olarak önümüze çıkıyor. Redmi'nin yeni akıllı televizyonları arasında yalnızca boyut farkı bulunurken öbür tüm mahsusenr birebir tıpkı olarak önümüze çıkıyor. Dilerseniz çabucak, Redmi'nin yeni akıllı televizyonlarının teknik özelliklerine derinlemesine bakalım.

Redmi Smart TV X tasarımı

Redmi'nin yeni akıllı televizyonları 4K çözünürlük sunuyor. NTSC renk kodlama sisteminin yüzde 85'ine sahip olan televizyonlar, daha âlâ bir deneyim sunabilmek için minimal boyutlarda çerçevelere sahip ve bu durum, televizyonların yüzde 97 ekran gövde nispetine sahip olmasını sağlıyor. Başkaca Redmi, yeni akıllı televizyonunun daha şık görünebilmesi metal çerçeveler kullanmayı tercih etmiş.

Akıllı televizyonların üzerinde en çokça durulan özelliklerinden bir tanesi de ses sistemi. 4 adet 12.5 wattlık hoparlörlere sahip olan televizyonlar, subwoofer, Dolby Audio ve DTS-HD üzere üstün ses teknolojileri sunuyor. Başkaca Redmi Smart TV X serisi 60 Hz akıllı hareket dengeleme teknolojisine (MEMC) sahip.

Redmi tarafından yapılan açıklamalara nazaran Smart TV X modelleri 2 GB RAM ve 32 GB depolama sahasına sahip. Ayrıyeten bu akıllı televizyonlar, sesle denetim sağlamak için birkaç adet mikrofona da sahip. Dilerseniz artık de Redmi'nin yeni akıllı televizyonlarının fiyatlarına yakından bakalım.

Redmi Smart TV X fiyatı

  • 50 inç en fazla 280 dolar (yaklaşık 1.900 TL + vergiler) (Net bir fiyat açıklaması yapılmadı.)
  • 55 inç 320 dolar (yaklaşık 2.180 TL + vergiler)
  • 65 inç 460 dolar (yaklaşık 3.130 TL + vergiler)

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.