Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Resident Evil Serisinin 100 Milyon Sattı

0 14

Birinci sefer 1996 yılında piyasaya sürülen ve o günden bu yana hem oyun severlerin hem de uyarlamalarıyla birlikte film severlerin büyük beğeniyle takip ettiği Resident Evil serisiyle ilgili kıymetli bir istatistik paylaşıldı. Geçen 31 Mart'ta, oyunun yapımcısı Capcom, Monster Hunter'ın toplamda 63 milyon, Street Fighter'ın 44 milyon ve Resident Evil serisinin tüm oyunlarının yekunda 98 milyon sattığını açıklamıştı.

Mart ayının ahir 100 milyon barajının çok az altında kalan Resident Evil, görünen o ki bu sonu geçmiş durumda. Resident Evil 2 Remake'in devam eden satış grafiği (tek başına 6,5 milyon sattı) ve Resident Evil 3'ün yakın devirdeki başarısı (yayınlandığı nisan ayından bu yana 2 milyon kopya sattı) ile birlikte Resident Evil serisi 100 milyon bandını geçmeyi başardı.

Capcom, birebir halde devam edecek

Mevzu hakkında bir açıklama yapan Capcom, 'paydaşlarının tüm beklentilerini karşılamaya sıkı sıkıya bağlı olduğunu' söyledi. Şirket, 'oldukça sefalı oyun oynama deneyimi yaratmak için endüstride önder olduğu oyun geliştirme kapasitesini kaldıraç olarak kullanmaya' devam edeceğini de kelamlarına ekledi.

Capcom, yakın hengamda oyunun karakterlerinden Nemesis'in Resident 3 Remake'teki çalışma biçimini, Resident Evil 4'e referans için değiştirdiğini açıklamıştı. Resident Evil 3 remake ekibi, PlayStation Blog gönderisinde Nemesis'in Resident Evil Resistance çoklu oyuncu deneyimine gelişini duyurmak için, Nemesis'in neden 1999 PSone orijinalde yapamadığı kimi şeyleri yapabildiğini açıkladı. 

Oyun bölümünde bir endişe serisi olarak yıllardır varlığını sürdüren Resident Evil, çıkış yaptığı 22 Mart 1996 tarihinden beri tekraren kere oynandı ve çok yüksek satış rakamlarına ulaştı. Capcom tarafından geliştirilip dağıtımı yapılan oyun için ‘hayatta kalma kaygı oyunu’ isimli bir terim bile üretildi. Oyunun, sevilen endişe sinemalarından ilham almış üzere görünen hikâye anlatımına, Schlocky tipi dehşet denilen ve benzersiz olarak nitelendirilen üslup eşlik etti.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.