Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Riot CEO’su: VALORANT’ta Hilecilere 2. Talih Yok

0 13

Riot Games, geçtiğimiz gün yeni FPS (birinci şahıs nişancı) oyunu VALORANT’ı oyunculara sunmuştu. Oyunun beta sonrası aşamasına geçmesiyle birlikte sıralamalarının da sıfırlandığını gören birçok oyuncu oyuna yeni bir başlangıç yapmak durumunda kalmıştı ama görünüşe nazaran bu yeni başlangıcın içerisine hileciler dâhil edilmedi.

VALORANT’ın örtülü beta sürecinde hile kullanan oyuncular da evvelki sıralamalarının silineceğini düşünmüştü lakin bu oyuncuların büyük bir çoğunluğunun hesabı engellenmiş olarak kaldı ya da oyundaki birkaç raunttan sonra yine engellendi. Hile kullanan oyuncular, çeşitli Discord kanallarında ve tanınan hile forumlarında şikâyetlerini lisana getirdi.

'Hilecilere 2. talih yok'

Riot, oyunun örtülü beta aşamasında hile kullanan 10 binden ziyade oyuncuyu engellemişti. Riot’ın anti hile sistemi geliştiricisi Matt Paoletti, geçtiğimiz ay Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda donanım manisi alan birçok oyuncuya müsamaha gösterileceğini ancak her ne olursa olsun hesaplarını yine açmaları gerektiğini tabir etmişti.

Bu, hile kullanan herkese müsamaha gösterileceği mealine gelmiyor. Bir kullanıcı, Twitter üzerinden Riot CEO’su Nicolo Laurent’e gönderdiği iletide “Merhaba, fiyatsız hile yazılımı kullanan oyunculardan bir tanesiydim ve bize dersimizi almamız için 2. bir baht verileceğini duyduğumda çok heyecanlanmıştım ve dersimi de aldım. Bugün yeni bir hesapla oynamayı denedim ve ‘VALORANT'tan engellendiniz’ ikazıyla hesabım silindi. Bu bir cürüm mı yoksa handikapları kaldırmadınız mı?” dedi.

Riot CEO’sunun kullanıcıya cevabıysa “Üzgünüm, hilecilere 2. baht yokoldu. Paoletti ise Twitter hesabından yaptığı 2. bir paylaşımda vukuatlara açıklık getirdi. Paoletti, hile yazılımlarını yalnızca birkaç sefer kullananların affedildiğini fakat mütemadi olarak hile kullananların kalıcı olarak engellendiğini söyledi.

Evet, siz VALORANT’ta güdülen bu hile siyaseti hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce 2. bir talih verilmeli mi yoksa sahiden hileciler 2. bir bahtı hak etmiyor mu?

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.