Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Riot Games, Valorant’ı Konsollarda Test Etmeye Başladı

0 12

Riot Games’in şimdi betada olmasına karşın büyük ses getiren FPS oyunu Valorant için değerli haberler gelmeye devam ediyor. Oyunun yapımcısı Anna Donlon, Gamespot’a yaptığı açıklamada oyunun konsol sürümünün prototipleştirildiğini söyledi. Donlon, bu açıklamaya karşın oyunun Xbox One, Xbox Series X, PS4 yahut PS5’e çıkmasının garantisinin olmadığını söyledi. 

Valorant’ı konsollara çıkarmak konusunda kararsız olduklarını söyleyen Donlon, “Bu oyunu tecrübe etmenin bir yolu var, ama tam olarak konsol oyununa dönüşeceğinden emin değiliz.” dedi. Valorant’ı konsol platformlarına çıkarmalarında bir sorun olmadığını belirten yapımcı, tekrar de oyunun muayyen bir oyun ve deneyim cinsini temsil etmesini istediklerini söyledi. 

Platform kaynaklı dezavantaklar olabilir

Riot Games, bu noktada oynadıkları platform yüzünden dezavantaja sahip olduğunu hisseden oyuncular olabileceğini düşünüyor. Mouse ve klavye ile oyun oynamakla, bir oyun denetimcisi kullanmak çok farklı olabiliyor. İkisinin de kimi kolaylıkları olduğu üzere zorluklara da sahip olduğu biliniyor. Birçok FPS oyunu, konsol oyuncularına mouse ve klavyedeki ince ayarı oyun kolu ile sağlayamadıkları için yardımcı seçenekler sunuyorlar. Bu da oyunun rekabetçi yapısına zarar verebiliyor. 

Riot, bu sorunu çözer ve konsollara Valorant’ı çıkarmaya karar verirse, önümüzdeki süreçte PS4 ve Xbox One’da da tanınan FPS oyununu görebiliriz. Şirket, şu anda oyunun konsolda nasıl bir deneyim sunacağını araştırmaya devam ediyor. Şayet beklentiler karşılanırsa önümüzdeki süreçte Valorant’ı konsolda da görebiliriz. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.