Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Riot Games, VALORANT’ın Resmi Çıkış Tarihini Açıkladı

0 20

Riot Games, şimdiye kadar daima League of Legends ile bilinen bir firma oldu. MOBA çeşidinin muhtemelen en tanınan örneği olan oyunun yerküresi daha sonra çıkan yeni oyunlarla genişledi. Riot Games bir yandan da gayrı oyunlar geliştirmek için çalışmalarına devam etti.

Tarihe tek bir oyun yapıp kaybolan firmalardan biri olarak geçmek istemeyen Riot, VALORANT’tan çok şey bekliyor. Oyun gizli beta sürecinde de büyük ilgi görmüş ve rekorlar kırmayı başarmıştı. Riot, duruma bakılırsa hayli savlı geliyor.

VALORANT, 2 Haziran’da çıkıyor:

Riot Games tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklamayla oyunun çıkış tarihinin 2 Haziran olduğu haberi resmiyet kazanmış oldu. Hayli kalabalık bir beta oyuncu öbeğine sahip olan VALORANT, tam sürümüyle piyasaya süratli bir giriş yapmaya hazırlanıyor. 

Oyun birinci aşamada her kesime açık olmayacak ama çok büyük sayıda oyuncu oyuna erişebilecek. Riot Games’in oyunu birinci aşamada yayınlayacağı bölgelerse Kuzey Amerika, Avrupa, Güney Kore, Brezilya, Okyanusya, Japonya olacak. Yakın vakitte bu devletlere yenileri de eklenecek.

VALORANT Kıdemli Yapımcısı Anna Donlon, “Amacımız her hengam için VALORANT’ı yerkürenin her yanına en süratli formda sunmaktı, bunu da 2 Haziran’da yapabileceğimiz için çok mesrur olduk” sözünü kullandı. Donlon’a nazaran 2 Haziran, onlarca yıl devam edecek bir maceranın başlangıcı olacak.

VALORANT, 3 milyon oyuncuyu bulmuştu:

VALORANT, örtük beta sürecindeyken günde ortalama 3 milyon oyuncuya konut sahipliği yapıyordu. Oyuncuların artan taleplerini karşılamak için Riot Games, bu süreçte önceliği sunucuların güçlendirilmesine ayırdı. Oyunun yeni sunucu merkezleri arasında Atlanta, Dallas, Londra, Madrid ve Varşova bulunuyor.

Twitch’te VALORANT’ın betası başladığı gün çok önemli bir ilgi önümüze çıkmıştı. Platformun canlı yayın izleyici rekorunun zorlandığı o gün, 1,7 milyon seyirci oyundan birinci imgeleri görmeye çalışıyordu. Twitch’in rekoru, 1,74 milyon seyirciyle League of Legends’ta bulunuyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.