Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Samsung, 2. Nesil Mobil Güvenlik Çipini Duyurdu

0 23

Samsung, mobil cihazlardaki zatî ve hassas olguları korumak için yeni bir güvenlik (Secure Element) çipi geliştirdiğini açıkladı. Şirket, S3FV9RR olarak isimlendirilen çipin, akıllı telefonlar için güvenlik yazılımı içeren bağımsız bir donanım ünitesi olarak sunulacağını belirtti.

Bilişim eserlerinin güvenlik seviyesini EAL0'dan EAL7'ye kadar noktalandıran Common Criteria, güvenlik çipine Ortak Kriterler Kıymetlendirme Garanti Seviyesi (CC EAL) 6+ sertifikası verdi. Samsung, güvenlik çipinin 6+ sertifikasıyla mobil bir bileşen için bugüne kadarki en yüksek raddeye sahip olduğunu söylüyor.

Samsung'un yeni güvenlik çipi bağımsız ve yalıtılmış müdafaa sağlayacak

Samsung'a nazaran, yeni güvenlik çipi akıllı telefonlar ve tabletler üzere mobil cihazlarda önyükleme, mobil ödeme ve vesair pratik süreçleri için harici bir koruma sağlıyor. Başkaca e-pasaportlar ve kripto para cüzdanları için donanım tabanlı güvenlik ve cihaz kimlik doğrulamasını destekleyici olarak kullanılabiliyor. Samsung başkaca, güvenlik çipinin cihazın ana işlemcisinden bağımsız olarak çalıştığı için çok cepheli olduğunu da ekledi.

Şirket birinci sefer şubat ayında Galaxy S20 serisinde CC EAL 5+ sertifikalı misal bir güvenlik çipi kullanmıştı. Güvenlik çipi, PIN'leri, parolaları ve kripto para cüzdanları kullananların zatî donelerini mobil cihazın yerleşik Flash belleğinden yalıtılmış bir halde saklamak için tasarlanmıştı. Yeni güvenlik çipi, üçüncü çeyrekten itibaren mobil cihazlarda kullanılacak. Güvenlik çipinin ağustos ayında tanıtılması planlanan Galaxy Note 20 serisi akıllı telefonlarda da kullanılması bekleniyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.